Новини

Повернутися до переліку новин

Міндовкілля оприлюднило проєкт постанови “Про затвердження Порядку здійснення моніторингу місць утворення, зберігання та видалення відходів”

Цей документ передбачає запровадження чітких правил щодо моніторингу місць утворення, зберігання та видалення відходів. Головна мета – забезпечити прозорість та ефективність контролю за відходами.

Проєкт постанови встановлює такі ключові положення:

1. Моніторинг не поширюється на:

 • місця виявлення та обліку відходів, власник яких не встановлений;
 • місця тимчасового зберігання відходів від руйнувань, поводження з якими визначається окремим Порядком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 1073.
 • місця тимчасового зберігання необроблених стічних вод протягом строку і у спосіб, що зазначені технологічним регламентом експлуатації систем водовідведення.

2. Суб’єкти господарювання здійснюють моніторинг обсягів утворення відходів і вносять відповідні дані до інформаційної системи управління відходами. Дані стосуються обсягу та джерел утворених відходів, облік яких проведено згідно з Порядком ведення державного обліку відходів:

 • органи місцевого самоврядування обліковують сміттєзвалища відходів та місця утворення інших видів відходів, які розміщені в межах населених пунктів;
 • суб’єкти господарювання, які здійснюють оброблення відходів, повинні здійснювати моніторинг відповідно до вимог Порядку проведення моніторингу об’єктів оброблення відходів;
 • суб’єкти моніторингу керуються встановленими вимогами та критеріями інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин у води та ґрунти, а також вносять відповідні дані до інформаційної системи управління відходами;
 • моніторинг здійснюється за рахунок власних коштів суб’єктів моніторингу та інших джерел, не заборонених законодавством.

Очікується, що прийняття постанови принесе такі результати:

 • зменшення ризиків несанкціонованих звалищ та викидів завдяки систематичному моніторингу;
 • покращення процесу утилізації та переробки відходів завдяки впровадженню нових стандартів;
 • відповідальніше поводження з відходами підприємствами та організаціями завдяки новим правилам;
 • зниження рівня забруднення, що сприятиме покращенню здоров’я людей, які проживають поблизу місць зберігання та утилізації відходів;
 • гармонізація українського законодавства з європейськими стандартами, що позитивно вплине на екологічний стан країни та сприятиме сталому розвитку.

З проєктом документа можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: Міндовкілля

Пропонуємо придбати відеозапис курсу підвищення кваліфікації для інженерів і керівників відділів охорони навколишнього середовища «Управління небезпечними відходами на підприємстві: збирання, зберігання, класифікація та дозвільна документація» за посиланням.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!