18 вересня 2013 року Міністр Олег Проскуряков, як уповноважена особа Уряду, підписав Імплементаційну угоду між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки (ОНП) про перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм.
Від української сторони взяли участь: Посол, Глава Місії України при НАТО І.О.Долгов, заступник Глави МУН Є.В.Божок, начальник Департаменту міжнародного співробітництва Мінприроди М.Ю.Камаса, заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження М.І.Проскура
Під час церемонії підписання від НАТО були присутні: Генеральний директор Агентства НАТО з питань підтримки (АНП) Майкл Дж. Лайден, заступник помічника Генерального Секретаря НАТО з політичних питань та безпекової політики Дж. Аппатурай, керівник управління реалізації програм АНП Бюлент Тюдеш, постійний представник ФРН в НАТО, Посол Мартін Ердманн, постійні представники делегацій країн-членів та партнерів НАТО. В ході церемонії підписання Посол ФРН в Нато Мартін Ердман відзначив, що Німеччина розглядає Україну як невід`ємну частину Євроатлантичного простору.
«Даний документ створює механізм, який дасть можливість Україні вирішити проблеми зберігання та ліквідації сховищ радіоактивних відходів за допомогою країн-членів НАТО. Створює правові підстави для здійснення цілого комплексу заходів з реабілітації колишніх територій військового призначення та перепоховання радіоактивних відходів, що утворилися в результаті здійснення військових програм колишнього СРСР», - зазначив Міністр Олег Проскуряков
Проект розрахований на чотири роки. Основний пріоритет - знешкодження радіоактивних відходів в Україні. Знешкодження радіоактивних відходів проводитиметься на дев'яти військових об’єктах в Україні. Радіоактивні відходи в Україні вилучатимуться і вивозитимуться в безпечні місця. Також зазначена угода є першим кроком у механізмі реалізації проектів щодо утилізації й інших типів військових відходів в рамках спільних програм з НАТО.
«Співпраця між Україною і НАТО має значні перспективи і позитивну динаміку. Важливим є те, що вона носить прикладний характер і дозволяє вирішувати конкретні завдання, що стоять перед Україною та країнами-членами НАТО у забезпеченні цілісної безпеки в Європі, невід'ємною складовою якої є екологічна безпека. Упевнений, що наше партнерство і надалі буде розвиватися на благо наших країн», - резюмував Олег Проскуряков.
Міністерство екології та природних ресурсів України в особі Державного агентства України з управління зоною відчуження нестиме відповідальність за виконання Імплементаційної угоди та управління проектами з боку української сторони.
З боку НАТО управління проектами, які будуть виконуватись в рамках Імплементаційної угоди, планується покласти на Федеративну Республіку Німеччина, як на провідну державу з її реалізації.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»