Новини

Повернутися до переліку новин

Мінприроди розробило План заходів щодо вирішення проблем на річці Інгулець

Міжвідомчою робочою групою при Мінприроди підготовлений проект Плану заходів щодо поетапного зменшення обсягів скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець, поліпшення якості води у басейні зазначеної річки, а також Карачунівському водосховищі, водозаборі Інгулецької зрошувальної системи, до 2025 року.

Зокрема, Планом заходів передбачено розробку протягом 2017-2018 років Концепції поводження з високомінералізованими шахтними водами гірничорудних підприємств Криворізького залізорудного басейну та поліпшення якості води у р. Інгулець до 2025 року. Концепція має визначити шляхи розв’язання цієї проблеми: визначення оптимальних схем відведення, часткова або повна демінералізація шахтних вод тощо.

Водночас для виконання Плану заходів Мінприроди буде розроблено та затверджено інструкції про порядок розроблення та затвердження регламентів періодичного скидання зворотних вод у водні об’єкти.

Також з метою вирішення цієї проблеми Мінприроди планує розробити Методику розрахунку збитків за порушення природоохоронного законодавства в надрокористуванні.

Проект Плану заходів щодо поетапного зменшення обсягів скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець та поліпшення якості води у її басейні вже передано до Мінекономрозвитку для забезпечення у подальшому його прийняття.

Зазначимо, що раніше Мінприроди неодноразово наголошувало на необхідності розв’язання проблеми скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець, яка не вирішувалася упродовж кількох десятиріч.

Через невирішення цієї проблеми відбулося суттєве погіршення якості поверхневих та підземних вод, які є джерелом питного водопостачання для міст і сіл Дніпропетровської, Миколаївської і Херсонської областей.

Зважаючи на складну екологічну ситуацію, Мінприроди під час розгляду Урядом проекту рішення про надання дозволу на скидання із ставка-накопичувача надлишків зворотних вод гірничорудних підприємств Кривбасу у р. Інгулець у 2016-2017 роках порушило питання про вжиття дієвих заходів з метою поетапного зменшення обсягів скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець, поліпшення якості води у басейні зазначеної річки, Карачунівському водосховищі, водозаборі Інгулецької зрошувальної системи.

Позиція Мінприроди була підтримана Урядом, який 7 грудня 2016 року ухвалив рішення про створення робочої групи, яка мала виробити практичні механізми вирішення проблеми, пов’язаної із скиданням надлишків зворотних вод у р. Інгулець.

Відповідний наказ про її створення було підписано Міністром екології та природних ресурсів Остапом Семераком.

До складу Робочої групи увійшли представники заінтересованих центральних і місцевих органів виконавчої влади, Криворізької міської ради, гірничодобувних підприємств Кривбасу, галузевих наукових установ та неурядових громадських організацій.

Джерело: www.menr.gov.ua

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Екологія підприємства»
Придбати видання

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!