Новини

Повернутися до переліку новин

На фінансування програми поводження із побутовими відходами на Закарпатті виділять 5 млрд грн

Про це йдеться у Програмі поводження з твердими побутовими відходами у Закарпатській області на 2016-2020 роки, яку депутати облради затвердили на другому пленарному засіданні третьої сесії облради.

Адже на Закарпатті серйозне занепокоєння останні десятиріччя викликають проблеми, пов’язані з охороною довкілля та здоров’ям населення, однією з причин яких є низький рівень утилізації та переробки побутових відходів. Тверді побутові відходи чи то ТПВ утворюються у процесі життєдіяльності людини, а це харчові відходи, макулатура, скло, метали, полімерні матеріали тощо і накопичуються у жилих будинках та прибудинкових територіях, закладах соціально-культурного побуту, громадських, навчальних, лікувальних, торговельних та інших закладах. Особливістю ТПВ є те, що вони є змішаними, тобто сумішшю компонентів.

Змішування ТПВ відбувається на стадії їх утворення, зберігання, перевезення та захоронення. Це призводить до утворення шкідливих хімічних сполук, що забруднюють навколишнє середовище.

Розрив між прогресуючим накопиченням відходів і заходами, спрямованими на запобігання їх утворенню, розширення утилізації, знешкодження та видалення, загрожує не тільки поглибленням екологічної кризи, а й загостренням соціальної ситуації в цілому. Звідси – необхідність подальшого удосконалення та розвитку з врахуванням вітчизняного та світового досвіду всієї правової, нормативно-методичної та техніко-економічної системи поводження з відходами.

Ситуація, що склалася в Закарпатській області стосовно розміщення місць концентрації побутових відходів, їх збору, сортування, утилізації та подальшого використання як вторинної сировини, підтверджує існування глобальної проблеми, яка впливає на екологічний та соціальний стан регіону.

За останні роки в області спостерігається тенденція зростання обсягів утворення відходів. Побутові відходи захоронюються на відкритих полігонах (звалищах). Переважна їх більшість працює в режимі перевантаження, тобто з порушенням проектних показників щодо обсягів накопичення відходів.

Це призводить, з одного боку, до втрати значних обсягів вторинної сировини, а з іншого – створює екологічно небезпечні умови в районах розташування цих звалищ. Майже всі полігони потребують невідкладної санації та рекультивації. Через відсутність належного контролю утворюються несанкціоновані звалища побутових відходів на території області. Їх кількість сягає на порядок більше ніж санкціонованих, що призводить до антисанітарного стану довкілля в області, зменшення її рекреаційного потенціалу. Існуючу проблему з побутовими відходами необхідно вирішувати з урахуванням досвіду інших держав у цій сфері, враховуючи при цьому забезпечення екологічної безпеки, а також маючи на увазі, що відходи - це по суті дешеві вторинні ресурси.

Для вирішення зазначеної проблеми передбачається використати передові європейські технології, які зараз практикуються в країнах Європейського Союзу.

Проблеми у сфері поводження з побутовими відходами потребують невідкладного вирішення за умови фінансування заходів на місцевому та державному рівнях, залучення інвестиційних ресурсів.

Реалізація заходів Програми передбачає зниження екологічної та соціальної напруги в області, відновлення рекреаційного потенціалу області.

Метою прийняття Програми є вирішення екологічних, санітарних, економічних та соціальних проблем в Закарпатській області.

Серед основних заходів Програми - будівництво полігонів для утилізації та переробки  відходів; налагодження схем збору відходів  від населення, підприємств та організацій;  запровадження системи роздільного збору твердих побутових відходів (ТПВ) за фракціями: скло, папір, пластик, тощо.

Фінансове забезпечення планується через отримання коштів за комунальні послуги від споживачів (збір та вивезення ТПВ), продажу відходів, як вторинної сировини, кошти бюджетів всіх рівнів та інших джерел, що не суперечать чинному законодавству України.

Орієнтовний обсяг фінансування Програми складає 5 млрд гривень, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

Джерело: zakarpattya.net.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!