КИЇВ. 3 березня. УНН. У Закарпатській області 225 тонн отрутохімікатів витікають з іржавих бочок, потрапляючи безпосередньо у ґрунти та водні артерії, повідомляє УНН з посиланням на місцеве ЗМІ.
У міністерстві екології та природних ресурсів про проблему давно знають, проте ігнорують питання начебто через брак коштів.
Тим часом небезпечні відходи, окрім отруєння найбільшої річки Закарпаття — Тиса, загрожують здоров’ю 5 тисячам громадян, які проживають поруч з місцем розташування отрутохімікатів.
“Харківський екологічний інститут проводив експертизу і було доведено, що вміст небезпечних хімічних речовин у ґрунтах у 200—300 разів перевищує норму. Усі ці хімікати потрапляють не тільки у ґрунти — поруч протікає річка Гашпорка, яка впадає в сільський потічок, а він у свою чергу впадає в річку Тису. Тому очевидно, ще немала загроза не лише нашому району. Для того щоб вирішити ситуацію, потрібна допомога, але на зустріч ніхто не хоче йти. Усе впирається в кошти”, — сказав рокосівський сільський голова Павло Джуга.
Повідомляється, що востаннє кошти на вивезення отрутохімікатів виділялися у далекому 2012 році. У Міністерстві екології та природних ресурсів стверджують, що грошей на утилізацію хімікатів немає.
Нагадаємо, Мінприроди четвертий рік поспіль не виділяє кошти на утилізацію небезпечних відходів. Багато регіонів України страждають від отруйних речовин, які продовжують накопичуватися у непристосованих для цього місцях.
Джерело: www.unn.com.ua
Завжди актуальні матеріали в журналі «Екологія підприємства» |
Придбати видання |
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»