Новини

Повернутися до переліку новин

На Закарпатті вчаться «робити гроші» зі сміття

У Великоберезнянському районі, Закарпатської області розпочали сортувати відходи, віднедавна цим почало займатись місцеве комунальне підприємство.

Пластик, залізо, здають підприємцям для вторинного виробництва, решту відправляють на захоронення.

Така практика була запроваджена ще декілька років тому, з того часу на вулицях стали з’являтись металеві контейнери для пластику. Поступово сортування сміття стало набувати все більших масштабів. Кожний вид відходів відокремлюють: окремо скло, пластик, папір. В ангарі відбувається сортування твердих побутових відходів. Те, що не підлягає переробці йде на захоронення, а відсортовані пляшки, скло та інше скуповують підприємці для вторинної переробки.

Для того, щоб вивезти все це «добро» використовують спецтехніку. У селищі зберігається тенденція до збільшення таких контейнерів. Місцева влада сподівається, що незабаром така практика стане близька і самим місцевим жителям.

Проблема утилізації відходів знайома не тільки Україні, а й всьому світу. Кожна держава вирішує це питання по-різному: спалювання, захоронення, переробка, будування заводів, впровадження нових законів та правил. Однак, перший пункт, з якого усюди починалась боротьба з відходами – сортування сміття, проведення якого залежить саме від громадян.

Роздільний збір сміття для європейців та мешканців інших розвинених країн – повсякденна справа, як похід до магазину за продуктами. Коли подорожуєш Європою, впадає в очі велика кількість різнокольорових контейнерів для сміття. І чим розвиненіша країна, тим цих контейнерів більше. В Україні дуже маленький відсоток людей дійсно сортують відходи, хоча мають для цього можливості. Дехто не знає, з чого почати, а дехто просто не розуміє важливість сортування сміття.

Джерело: журнал «Екологія підприємства» за матеріалами pershij.com.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!