Новини

Повернутися до переліку новин

Небезпечні медичні відходи несанкціоновано потрапляють на звалища

Загалом протягом 2019 року в Україні утворено приблизно 100 тисяч тонн медвідходів. Згідно з санітарними нормами, вони повинні утилізуватись, а не вивозитись на полігони, проте нерідко трапляються порушення цих правил, – інформує офіційний сайт Держекоінспекції.

За незаконне розміщення відходів передбачена адміністративна відповідальність за статтею 82 КУпАП – штраф від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів (340 – 1360 гривень). Крім того, у разі виявлення забруднення відходами води та ґрунтів, засмічення лісів для порушників також передбачено стягнення збитків за шкоду довкіллю, які можуть сягати мільйонів гривень.

«Якщо винні за фактом засмічення не встановлені, Держекоінспекція звертається до правоохоронних органів для початку розслідування», – зазначив Голова ДЕІ Андрій Мальований. Він також нагадав, що невдовзі інспекція за дорученням прем’єр-міністра проводитиме перевірки суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з поводженням з відходами. За словами Голови ДЕІ, протягом минулого року в українських медзакладах утворилось близько 100 тис. тонн медичних відходів. За підсумками цього року цифра буде значно більшою, враховуючи пандемію коронавірусу. Тому зараз правильна утилізація медичних відходів є особливо важливою. Медвідходи становлять небезпеку не тільки для людей. Залишки хімічних речовин на медвідходах можуть проникати у ґрунт та воду, спричиняючи катастрофу для всієї екосистеми.

Згідно з Державними санітарно-протиепідемічними правилами і нормами щодо поводження з медичними відходами, заклади охорони здоров’я зобов’язані передавати медвідходи перевізникам, а ті, в свою чергу, на утилізацію. Вивезення такого сміття на полігони суворо заборонене. Однак нерідко епідемічно небезпечні відходи викидаються в обхід заборон: в лісах, заповідниках, на узбережжях річок.

У разі виявлення звалища з медвідходами громадяни можуть звернутися до Держекоінспекції зі скаргою. Для цього вам необхідно:

  • зафіксувати несанкціоноване звалище з медвідходами на фото або відео;
  • встановити координати місця розміщення сміття;
  • надіслати звернення на електронну пошту info@dei.gov.ua або зателефонувати на гарячу лінію інспекції за номерами: +38 (044) 521-20-38, 38 (044) 521-20-40.

За матеріалами https://www.dei.gov.ua/

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!