Новини

Повернутися до переліку новин

Нова Енергетична стратегія відстає від світових тенденцій

Проект нової Енергетичної стратегії України до 2035 року, представлений Міненерго, ігнорує питання екологічної безпеки і робить ставку на найбільш “брудні” та застарілі джерела енергії. Про це свідчить аналіз Національного екологічного центру України.

Пропонована Енергостратегія фактично базується на продовженні експлуатації атомних станцій на термін до 50 років, у той час як проектувалися вони лише на 30 років.

На сьогодні у світі практично немає досвіду використання реакторів типу ВВЕР-440 та ВВЕР-1000 понад 35-40 років (окрім двох АЕС у Росії). Подовження роботи старих АЕС підвищує ризики аварій (посилання). Будь-якої миті може виникнути необхідність зупинити блоки та почати термінове виведення з експлуатації, але проект Енергостратегії не передбачає адекватних кроків із їх вчасного заміщення.

“Нова Стратегія побудована за принципом витиснути максимум із наявних старих потужностей, а всі питання щодо екологічних наслідків та ядерних ризиків розробниками просто не беруться до уваги”, – зазначає координатор енергетичних кампаній НЕЦУ Ірина Головко.

Водночас, розвиток визнаної у цілому світі безпечної альтернативи – відновлюваних джерел енергії – проект Енергостратегії відкладає ще на десять років, і передбачає лише 20% “зеленої” генерації у 2035 році, – зазначає голова відділу з питань зміни клімату Ірина Ставчук. –  Але саме відновлювані джерела енергії мають стати альтернативою атомній енергетиці та вугіллю, і тою безпечною основою, яка забезпечить енергонезалежність України”.

Протягом останніх років вартість технологій відновлюваної енергетики постійно зменшується, і, з урахуванням негативних наслідків від вугілля та атомної енергетики, вже є економічно вигіднішою. Саме тому все більше розвинених країн та країн, що розвиваються, роблять ставку на відновлювані джерела енергії. В листопаді минулого року про повний перехід на відновлювану енергетику до 2050 року заявили 47 найбільш вразливих до зміни клімату країн. Індія нещодавно оголосила про план досягли 60% електрогенерації з ВДЕ вже до 2027 року. Європейські країни давно встановили для себе ціль повністю відмовитися від викопного палива до середини століття..

Джерело: necu.org.ua

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Екологія підприємства»
Придбати видання

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!