Новини

Повернутися до переліку новин

Нова класифікація РАВ в Україні: як здешевити зберігання радіоактивних відходів

Нова класифікація та можливість захоронювати РАВ у сховищах чотирьох типів дозволить суттєво зекономити видатки держбюджету 

Парламент схвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення законодавства у сфері поводження з радіоактивними відходами», яким передбачається розширення класифікації радіоактивних відходів та досягнення значного економічного ефекту внаслідок захоронення РАВ у чотирьох типах сховищ відповідно до рівня активності відходів.

Про це йдеться у супровідних документах до законопроекту. 

Як зазначається, стара класифікація РАВ передбачала поділ радіоактивних відходів на два типи: короткоіснуючі та довгоіснуючі.

Захоронення короткоіснуючих РАВ повинно було відбуватися у приповерхневих або поверхневих сховищах. Довгоіснуючі РАВ повинні були бути захоронені в стабільних геологічних формаціях.

Обсяг усіх РАВ в Україні становить близько 3,4 млн куб. м. 98% від усіх радіоактивних  відходів є відходами «чорнобильського походження», що містять довгоживучі радіонукліди і є довгоіснуючими.  Це вимагало б від України видатків у розмірі 750 млрд грн.

Нова класифікація передбачає існування чотирьох типів РАВ: дуже низькоактивні, низькоактивні, середньоактивні, високоактивні. Також запроважується можливість захоронення їх у чотирьох різних типах сховищ.

«Зберігання та захоронення радіоактивних відходів дозволяється виключно у спеціально призначених для цього сховищах відповідного типу, а саме: поверхневому сховищі, приповерхневому сховищі, сховищі для захоронення радіоактивних відходів на середніх глибинах, геологічному сховищі. Тип сховища для захоронення радіоактивних відходів визначається відповідно до класу радіоактивних відходів», — зазначається у тексті законопроекту.  

Було оцінено, що економічний ефект від впровадження удосконаленої класифікації буде суттєвим: у 10 раз буде дешевше захоронити всі РАВ в Україні, при цьому рівень безпеки людини та навколишнього середовища не знизиться і відповідатиме міжнародно визнаним нормам. 

Як повідомлялося, у 2011-2013 роках в Україні за підтримки Європейського Союзу було реалізовано проект міжнародної технічної допомоги «Удосконалення системи класифікації РАВ в Україні». Експерти Європейського Союзу запропонували модифікувати існуючу класифікацію РАВ з метою їх захоронення — розділяти РАВ на класи відповідно до критеріїв прийнятності захоронення РАВ у чотирьох типах сховищ: у поверхневих, приповерхневих, на проміжних глибинах, у геологічному сховищі.

Джерело: Українська енергетика

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!