Під час форуму “Україна на СОР29: досягнення, виклики, перспективи” відбулася презентація основних елементів оновленої довгострокової Стратегії низьковуглецевого розвитку (СНВР, англ. – LT-LEDS) до 2050 року.
Треба сказати, що оновлена стратегія вже отримала визнання міжнародних партнерів. Основні елементи СНВР були представлені на 29-ій Конференції ООН зі зміни клімату (СОР29). Зокрема, очільник Генерального директорату Єврокомісії з питань клімату Курт Ванденберге відзначив її амбітність.
“Коли ми представили Довгострокову стратегію низьковуглецевого розвитку до 2050 року на COP29, багато учасників конференції були вражені її амбітністю. Багато країн не ризикують ставити перед собою такі високі цілі. Але ми знаємо, що робимо, і розуміємо, якого результату хочемо досягти та якими шляхами. Ми залучили найкращих науковців і маємо чіткі розрахунки, які підтверджують реалістичність нашого плану. Цим ми показали світу, що навіть в умовах війни Україна здатна відстоювати інтереси держави та впроваджувати інноваційні підходи”, – зазначила заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва.
Оновлена стратегія повністю відповідає кліматичним цілям ЄС та Паризькій угоді. Вона враховує виклики, пов’язані з війною, і визначає нові підходи до відновлення економіки та інфраструктури України. Стратегія також включає більш актуальні політики, заходи та інструменти для забезпечення “зеленого” відновлення економіки.
Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України залучив понад 20 національних та міжнародних експертів до підготовки оновленої Стратегії за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) у рамках глобальної ініціативи Climate Promise.
Зокрема, на форумі “Україна на СОР29” науковці Олександр Дячук та Роман Подолець представили результати моделювання шляхів декарбонізації та досягнення кліматичної нейтральності економіки України. Для моделювання сценаріїв були використані найкращі науково обґрунтовані підходи та розрахунки.
Моделювання підтвердило, що досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року є можливим в економічно доцільний та соціально прийнятний спосіб, навіть враховуючи наслідки війни.
За словами Романа Шахматенка, керівника групи проєктів з енергетики та охорони довкілля ПРООН в Україні, оновлення Стратегії – це вагомий крок до сталого майбутнього України. Завдяки активній співпраці багатьох сторін Україна об’єднала досвід національних та міжнародних експертів і створила інноваційну кліматичну стратегію, що відповідає сучасним викликам.
Після консультацій із національними та міжнародними експертами оновлена стратегія буде подана до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, що стане черговим кроком до інтеграції України у міжнародний кліматичний простір та виконання її зобов’язань згідно з Паризькою угодою.
Джерело: Міндовкілля
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»