Мінприроди наказом від 15 лютого 2016 року № 56 оновило Регламент погодження Міністерством надання надр у користування.
Для узгодження Мінприроди надання надр у користування Держгеонадра не пізніше дня, наступного за днем отримання документів від суб'єкта господарювання, направляє їх копії в паперовому або електронному (шляхом сканування) вигляді в Мінприроди (відповідно до переліку, наведеного в додатку 1 до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами) і встановлює термін розгляду Мінприроди зазначених документів. У разі продовження дії спеціального дозволу на користування надрами Держгеонадра додатково до вказаних копій документів надає в Мінприроди інформацію щодо виконання суб'єктом господарювання умов спеціального дозволу на користування надрами.
З метою уникнення корупційних чинників, рішення про погодження Мінприроди приймається колегіально шляхом створення відповідної комісії, склад якої затверджується наказом Мінприроди.
Мінприроди приймає рішення про погодження за таких умов:
- надання в Мінприроди копій документів в повному обсязі;
- відсутність на території, на якій заплановано діяльність щодо користування надрами, обмежень щодо здійснення цього виду діяльності;
- виконання умов користування надрами, передбачених дозволом або відповідною угодою, в разі продовження терміну дії дозволу на користування надрами;
- відсутність рішення про обмеження користування надрами в разі продовження терміну дії дозволу на користування надрами;
- наявність і достатність визначених природоохоронних заходів для підтримання належного екологічного стану навколишнього природного середовища при користуванні надрами.
Рішення комісії Мінприроди щодо надання надр у користування оформляється протоколом і реалізується шляхом видання відповідного наказу Мінприроди.
Для розгляду Мінприроди питання щодо підтвердження пропозицій Держгеонадра щодо визначення переліку ділянок надр, спеціальні дозволи на користування якими виставляються на аукціон, Держгеонадра представляє:
- пояснювальну записку;
- оглядову карту (масштаб 1: 200000);
- ситуаційний план з нанесеними межами площі геологічного вивчення надр і географічними координатами її кутових точок (похибка - менш як 1 секунда).
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»