Новини

Повернутися до переліку новин

В Україні знаходиться 8 з 10 найбільш «брудних» вугільних станцій Європи

В Україні знаходяться 8 з 10 найбільш «брудних» вугільних електростанцій Європи.

Про це йдеться у звіті Центру досліджень енергетики і чистого повітря, передає enovosty.com.

«Вугільні електростанції в Україні відповідальні за 80% від загального обсягу викидів діоксиду сірки(SO2) в Україні і 25% оксидів азоту(NOx), при цьому на українських вугільних електростанціях практично відсутній контроль за викидами оксидів сірки та азоту, - йдеться у документі. - Забруднюючі речовини українських електростанцій є однією з причин більш високої частки легеневих захворювань у країні у порівнянні з рештою Європи».

За викидами твердих частинок від вугільних підприємств Україна посідає перше місце з великим відривом. У Європі основними джерелами забруднення діоксидом сірки від вугільних електростанцій є Україна (27%), Туреччина (24%), Сербія (15%) і Боснія і Герцеговина (11%). Туреччина також лідирує з часткою 20% у забрудненні оксидами азоту від вугільної енергетики, за нею йдуть Німеччина(16%), Україна (16%) і Польща (14%).

Цікаво, що через своє велике населення і територію Україна має відносно високий поріг викидів і, незважаючи на безліч застарілих станцій, фактично перебувала у межах допустимих лімітів.

З 1 січня 2018 року в Енергетичному Співтоваристві набула чинності Директива про великі електростанції спалювання (LCPD), яка поширюється на сусідні країни внутрішнього енергетичного ринку Європейського союзу (ЄС). Сторонами договору є Європейський Союз і дев'ять Договірних Сторін, а саме Албанія, Боснія і Герцеговина, Грузія, Косово, Північна Македонія, Молдова, Чорногорія, Сербія та Україна.

Як наголошується у звіті компанії Ember, договір регулює рівні викидів SO2, NOx і PM10 від існуючих теплових електростанцій. Боснія, Косово, Північна Македонія та Сербія не дотримувалися граничних рівнів як у 2018, так і у 2019 році. У березні Секретаріат запустив процедуру врегулювання спорів. Цікаво, що Україна, яка знаходиться на вершині всіх списків забруднювачів, з великим відривом виконала всі граничні значення викидів по всіх трьох забруднюючих речовинах.

При цьому обсяги державних субсидій у вугільній енергетиці України є найбільшими у Європі. У 2018-2019 роках вони склали 761 млн євро.

«Через довгострокову залежність від вугілля і низьку енергоефективність Україна в 2017 році посіла 32-е місце за загальним обсягом викидів, — пояснює Ганна Богушенко, фахівець з енергетичної політики НВО «Екодія». - Економіка держави є однією з найбільш вуглецевих, а масштаб субсидій, витрачених на найбільш забруднююче джерело енергії, викликає тривогу: у той час як світ рухається до вуглецево-нейтральної енергетичної системи, звіт показує, що наша енергетика і в цілому економка залишаються в минулому».

Джерело: ecotown.com.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!