Новини

Повернутися до переліку новин

Остап Семерак: «Більшість компаній в Україні утилізують ртутні лампи лише на папері»

В Україні є низка підприємств, які беруться за утилізацію ртутовмісних відходів, не маючи для цього жодних виробничих потужностей. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів  України Остап Семерак.

Він зазначив, що деякі суб’єкти господарювання, користуючись непрозорістю  українського ринку небезпечних відходів, пропонують необґрунтовано низькі ціни на переробку та перевезення даного виду небезпечних відходів.

«Допорогова вартість утилізації однієї ртутної лампи в Україні складає не менше 7 гривень. Якщо нижче, то підприємство працює вже навіть не в нуль, а собі в збиток. Водночас тендери виграють фірми з пропозицією утилізувати ртутовмісну лампу за 1,5 чи 3 гривні, що є майже вдвічі нижче собівартості.  Це "утилізація" на папері», - розповів Міністр екології.

Як приклад, Остап Семерак навів ДП «Бондарівка» на Львівщині, яке має єдину в Україні сучасну лінію переробки металічної ртуті та забезпечує найвищий рівень екологічної безпеки при переробці ртутних ламп, але не працює на повну потужність через брак замовлень на утилізацію.

«Це унікальне для України підприємство збудоване за грантові кошти ЄС. Потужність лінії – 200 кг/год, що дозволяє практично повністю забезпечити відповідними послугами всю західні регіони  України. Проте воно не працює на повну потужність. На жаль, причини не брак відходів, а непрозора конкуренція. Наприклад, є компанії, які уклали угоди із львівським підприємством, але не передали на переробку жодної лампи. Тобто договори з «Бондарівкою» укладалися  виключно для можливості підписувати угоди про переробку відходів з тими, хто їх утворює», - розповів Остап Семерак.

Він наголосив, що сфера поводження з небезпечними відходами потребує невідкладних заходів для забезпечення прозорості ринку та створення інвестиційної привабливості.

«Якщо ми не зупинимо зараз цей хаос, то Україну чекає сміттєвий колапс, а кагати із ртутних лапм будуть тільки множиться.  Не буду нагадувати, що ртуть - речовина, яка є реальною загрозою для життя людини. Вихід один - недобросовісні підприємства мають бути позбавлені ліцензій. Це не той бізнес, який потребує захисту. Це шахраї, які користуються, що в Україні зараз діє мораторій на перевірку бізнесу», - сказав Остап Семерак.

Він зазначив, що і надалі буде наполягати на перегляді обмежень щодо перевірок ліцензіатів, які збирають, зберігають та утилізують небезпечні відходи.

«Мінприроди зверталося до Державної регуляторної служби про проведення позапланових перевірок, але безуспішно. В Україні діє мораторій на перевірки бізнесу. І ось такі підприємства, користуючись мораторієм, продовжують нищити здоров'я та завдавати непоправної шкоди довкіллю», - резюмував Міністр екології.

Протягом 2016 року Мінприроди перевірило 74 суб’єкти господарювання із 294, які мають ліцензії на провадження господарської діяльності зі здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

За підсумками перевірок 45 підприємствам   ліцензії було анульовано, а ще 29 підприємств отримали розпорядження про усунення порушень.

Джерело: www.menr.gov.ua

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Екологія підприємства»
Придбати видання

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!