Новини

Повернутися до переліку новин

Острови зі сміття в Японії чи гори відходів в Україні

Людство можна охарактеризувати завдяки його відходам. Не дарма ж археологи так радіють знайденим уламкам посуду і наконечникам стріл. Те, що було сміттям для власника - стало джерелом безцінної інформації для дослідників. Цілком можливо, нащадки судитимуть про нас по знайденим речам, яким їх власники не надають ніякого значення. Величезні звалища в Україні, сміттєпереробні заводи в Європі, цілі острови з сміття в Японії: у нащадків буде багато можливостей дізнатися про те, як жили їхні предки і які матеріали використовували для життя. Так що ж відбувається з непотрібною річчю у цивілізованому світі після того, як вона потрапляє у відро для сміття? Тут є чимало варіантів. 

Іноді сміття можуть поховати на спеціально призначеному для цього полігоні. За правилами, величезні звалища повинні бути облаштовані таким чином, щоб токсичні речовини не проникали глибоко в грунт або грунтові води. Коли сміття стає занадто багато – його засипають землею і складують вже новий шар, поверх старого. В теорії все виглядає добре, але на ділі часто порушуються правила і подібні звалища провокують забруднення питної води і різноманітні захворювання в довколишніх селищах.

Іноді сміття спалюють на спеціальних заводах. Такий спосіб дуже популярний в невеликих країнах, де не вистачає зайвої землі для того, щоб відводити її під сміттєзвалище. Правда, сміттєспалювальні заводи - теж не найкращий вихід, вони забруднюють атмосферу осадками, що залишаються після спалювання сміття, яке може бути токсичним. В Україні є один такий завод, під назвою «Енергія». Правда, крім спалювання сміття він ще й обігріває чималу кількість будинків.

В сучасному соціумі стрімко набирає популярність переробка матеріалів без відходів. Тому часто застосовується роздільний збір сміття і подальша переробка. При цьому матеріали цінуються не тільки через їхню корисність, а й за легкість їх подальшої переробки. Це новий тренд і популярний рух.

Річний оборот у сфері переробки відходів в світі складає не менше семи бюджетів України і тільки зростає. Дана сфера дала роботу мільйонам людей і половина європейських країн вже прийняла переробку сміття як основну концепцію роботи з відходами. Особливу увагу приділяють харчовим відходам, з допомогою яких провокують зв'язування вуглецю в родючому грунті.

На жаль, Україна ще далека від європейських стандартів. У цій країні трапляються жахливі події просто через порушення  техніки безпеки.

В кінці травня, на звалищі сміття неподалік від Львова сталася пожежа. А пізніше сміттєві маси зрушилися, і чотири людини були поховані під ними.

Рятувальники і близько сотні одиниць техніки розбиралися з пожежею, але недоречно почалася злива, яка призупинила рятувальну операцію і спровокував зсув ґрунту. Він і поховав під собою складаючих   апаратуру працівників міністерства надзвичайних ситуацій. На наступний день були знайдені тіла трьох рятувальників. Ще одна людина вважається зниклою без вісті. Для того щоб ліквідувати пожежу та її наслідки влада залучила величезну кількість рятувальників і спеціальної техніки. На це пішло близько чотирнадцяти мільйонів гривень. Таким чином, стало видно, що крім шкоди екології сміттєві звалища приховують в собі й інші небезпеки.

У той же час, в «Країні вранішнього сонця» можна помітити цілі острови з переробленого сміття. Японці вибрали хороший спосіб переробки сміття. Відходи проходять термічну обробку, потім з них роблять міцні брикети, з яких створюють плавучі острови. Хороший хід, якщо згадати, що Японія володіє  дуже маленькою територією,  придатною для життя на суші. Але, незважаючи на це, країна може дати фору багатьом у соціальній сфері та сфері науки. Таким чином, Японія не засмічує свої землі сміттям, а лише розширює територію завдяки відходам життєдіяльності.

Дана технологія вже успішно використовується японцями близько десяти років. В токійській затоці умільці створили прекрасний острів з затишним парком, стадіоном і музеєм. Також на острові можна побачити чимало зелених і красивих затишних куточків. Крім того,на штучних островах японці розмістили металургійний комбінат і повноцінний аеропорт.

Дана програма націлена саме на переробку і подальше використання відходів. А що вийшло в результаті: пластикові пакети або повноцінний острова – питання другорядне. Також примітно, що навіть токсичне сміття після такої обробки стає абсолютно безпечним і острови зі сміття зовсім не шкодять екології.

Французи теж не відстають у питанні переробки сміття. Франція не створює островів, але навчилася використовувати відходи для заробітку грошей, отримання електрики і обігріву осель. Дана програма дозволяє зменшити шкоду для навколишнього середовища і створити велику кількість робочих місць для громадян. А сміттєспалювальний завод, розташований прямо посеред французького містечка, дозволяє економити солідні гроші. Експерти з'ясували, що велика частина фінансів йде не на переробку сміття, а на його перевезення. Тому в Іссі-де-Муліно економлять на перевезенні і зайві гроші йдуть у бюджет міста. Також місто опалюється за рахунок спалювання сміття, завдяки новим технологіям.

Сучасна проблема цивілізованої переробки сміття в Україні полягає в тому, що ні на рівні уряду, ні на рівні простих громадян немає чіткої політики і стратегії. В країні відсутня соціальна реклама, яка могла б змусити пересічних українців не смітити і берегти навколишнє середовище. Зараз українському уряду не вистачає коштів на ліквідацію звалищ і будівництво сміттєпереробних заводів. А це означає, що кошти на соціальну рекламу і агітацію утилізації в бюджеті знайдуться не скоро.

Поки що в України більше шансів залишити археологічні знахідки майбутнім поколінням, ніж у інших країн. Але чи не краще зробити життя екологічно чистим прямо зараз і спробувати прибрати проблему забруднення навколишнього середовища і можливість виникнення загрози, як на львівському сміттєзвалищі? А українці майбутнього нехай і далі дивуються архітектурі і просунутим технологіям, комфортабельним островам, створеним зі сміття і сміттєвим заводам, за рахунок яких обігріваються цілі міста.

Джерело: econews.bei.org.ua

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Екологія підприємства»
Придбати видання

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!