Новини

Повернутися до переліку новин

ОЗЕЛЕНЕННЯ ПЛАНЕТИ-2021: проєкт консолідації влади, громад та бізнесу, який реалізовується в 140 країнах світу

Проблема глобального потепління стає дедалі болісною для суспільства, тому ми маємо вживати негайних заходів задля гальмування даного процесу. Передусім маємо впровадити масштабну інформаційну кампанію, як на національному рівні, так і на міжнародному. «Озеленення планети–2021» — масштабний проєкт, покликаний об’єднати жителів планети заради спільного, більш «зеленого» майбутнього. Яка мета проєкту? Як вдалося консолідувати владу, громаду та бізнес? Та які результати вже можна спостерігати в реалізації проєкту? З’ясовуємо в інтерв’ю.
 

Ганна Крисюк,

президентка Business Woman Club

Яка головна мета проєкту «Озеленення планети» і хто став ініціатором?

Глобальна місія проєкту, навколо якої об’єднані всі екологічні акції, — залучити 100 млн людей до висадження 100 млн дерев до 2023 року. Це той етап зміни свідомості людства, якого ми прагнемо досягти, аби сприяти відновленню екосистеми планети.

Проблема глобального потепління стає все дедалі болісною для суспільства, тому ми маємо вживати негайних превентивних заходів і провадити масштабну інформаційну кампанію на міжнародному рівні. Важливими є зміни, що об’єднують і кількісні показники висаджених дерев, та більш глибокі зрушення в розумінні людьми загрози вичерпності природних ресурсів.

Ініціювали проєкт й почали втілювати його в життя разом із Сергієм Гайдайчуком — президентом і засновником CEO Club Ukraine, а також друзями та партнерами з усіх куточків України та світу: бізнесменами, дипломатами, політиками.

В усіх процесах реалізації нам надавали суттєву підтримку Державне агентство лісових ресурсів України, Міністерство закордонних справ України та Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. До нас також долучилися представники ЗМІ та громадськість. Тому сміло всім говоримо, що співорганізатором проєкту є кожен, хто висадив хоча б одне дерево та намагається змінити ставлення інших до природи!

Що стало поштовхом для впровадження проєкту? Як усе розпочиналося?

Усвідомлення важливості змін. Багато людей не замислюються над тим, як їхні дії, навіть незначні, можуть вплинути на екосистему планети. Необізнаність в екологічних процесах призвела до наслідків, прояви яких ми можемо спостерігати вже сьогодні. Із розуміння потреби негайно діяти постала ідея екологічної ініціативи, що сприятиме об’єднанню екосвідомих людей та стане рушієм глобальних змін. Наразі ми діємо не лише для себе, а й з огляду на майбутні покоління. Усе починається із доволі лаконічної й зрозумілої, але наповненої важливим сенсом думки: аби жити добре завтра, потрібно змінювати сьогодення.

Змінювати в першу чергу філософію мислення людей і шанобливе ставлення до природи. Спочатку ми реалізували національний екопроєкт «Озеленення України», що мав на меті консолідувати українське суспільство навколо природоохоронної тематики, проте згодом зрозуміли потенціал тієї сили, яку несе ця ініціатива та почали роботу над глобальним проєктом Greening of the Planet разом із нашими міжнародними партнерами у 100 країнах світу.

Хто задіяний у проєкті «Озелененні планети»?

Проєкт має досить розгалужену регіональну й міжнародну системи. Вони чимось нагадують крону дерева на нашому логотипі: від найменших гілок до більш розлогих, вони формують екорух світу. У нас на початку навіть був лозунг: «Ми всі одного коріння!».

Співорганізатори керують ініціативами у рамках своєї області, міста чи країни, здійснюючи тим самим різні активності: від висадження дерев і до висвітлення процесу на своїх ресурсах. Наразі дуже швидко розвивається міжнародна система, і це не може не радувати! Цього року до нас долучились понад 140 країн. Усі вони були задіяні у висадженні дерев у рамках нашого проєкту. Цьому сприяє проста форма участі: сайт, де чітко та просто прописані всі правила та умови. Кожен може стати як учасником, так і партнером, організатором за умови дотримання декількох ключових правил, які є принципово важливими для нашої ініціативи:

  1. Не спекулювати політичними гаслами;
  2. Не шукати комерційної вигоди;
  3. Не дискредитовувати та не звинувачувати за фактором віросповідання, раси та ін.

Усі мають рівні права на об’єднання довкола теми відновлення екосистеми.

Пані Ганно, що стало справжнім магнітом для всіх суб’єктів взаємодії: влади, бізнесу, суспільства?

Відчуття причетності до глобального руху, який може змінити вектор розвитку екологічної свідомості кожної людини. Кожен із суб’єктів намагався запровадити якісь зміни і стати носієм масштабної ідеї, однак лише консолідація сил надає впевненість у своїх діях та майбутніх звершеннях. Усі зацікавлені в тому, аби припинити завдавати шкоду нашій екосистемі. Наразі дії кожного формують колективну історію об’єднання людей по всьому світу!

В умовах стрімких змін клімату саджати дерева — завжди виграшна стратегія. Що може ставати на заваді в масштабуванні проєкту?

Ми бачимо зацікавлення в нашому проєкті зі сторони багатьох країн світу. Наприклад, в рамках акції «1 мільйон дерев за 1 добу в 100 країнах світу» загальна кількість учасників становила більше двох мільйонів людей, із яких близько півтора мільйона — із інших країн.

А число країн-учасниць навіть перевищило назву акції — аж 110! Така статистика дає нам зрозуміти, що ми рухаємося в правильному руслі. Ідея змогла довести свою значущість на світовому рівні. Уже в 2021 році нам вдалося висадити понад 15 млн дерев разом із усіма партнерами, організаторами у 140 країнах світу. Нам вдалося об’єднати більше 5,5 млн людей. Це великий результат!

Наразі ми працюємо над створенням єдиної великої системи комунікації, що допоможе підтримувати зв’язок із кожним учасником: розвиваємо телеграм-канали, сайт, надсилаємо зворотні листи-відповіді, збираємо пропозиції удосконалення проєкту. Нам важлива думка кожного!


Більше про механізм реалізації проєкту, як долучитися, де береться посадковий матеріал, як проводиться висадження дерев? — Читайте вже у свіжому випуску журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №12, 2021

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!