Новини

Повернутися до переліку новин

Під Полтавою на сміттєзвалищі працює електростанція, яка виробляє енергію з метану

На Макухівському сміттєзвалищі з 1 січня 2019 року запрацювала електростанція, яка виробляє енергію зі звалищного газу. 14 січня відбулося її урочисте відкрили. Протягом 2018 року тривали перемовини компанії ТОВ «Кліар Енерджі – Кременчук» з міською владою Полтави щодо спорудженняа станції, а з вересня по грудень велося її будівництво. Про це повідомляють Новини Полтавщини

У станцію вклали 35 млн грн інвестицій. Планують, що проект окупиться через 5 років. Загалом, тут планують виробляти 5 млн Кв/год за рік.

Сама електростанція складається з 44 свердловин (глибина буріння — 12 м), які розташовані по всьому сміттєзвалищу; газоочисної системи, де відбувається фільтрація газу; генератору — там газ-метан вже перетворюється на електроенергію — і трансформаторної. Таким чином відбувається дегазація полігону.

«Головна мета об’єкту — економія коштів на бюджетному рівні та покращення екологічної ситуації в регіоні шляхом зменшення шкідливих викидів у навколишнє природне середовище.

За допомогою високотехнологічного австрійського обладнання ми переробляємо газ-метан в електричну енергію. Виробляємо 600 кВт/год електричної енергії. Це заміщує близько 2 млн куб. м природного газу на рік. Якщо перевести в річний показник, то економія бюджетних коштів буде складати 20 млн грн. Процес дегазації полігонів корисний для сміттєзвалищ та полігонів твердих побутових відходів тим, що ми примусово вилучаємо газ-метан. Станція працює в режимі 24/7, без зупинок щодня. Електроенергію продаємо в ДП «Енергоринок» за «зеленим» тарифом. Плануємо працювати тут щонайменше 20-25 років», – розповідає директор ТОВ «Кліар Енерджі Кременчук».

Щоб така електростанція запрацювала, спершу проводять дослідження і з’ясовують, чи достатньо на території метану. Якщо так, розпочинається будівництво станції. Зводять свердловини, звідки метан по газотранспортній системі, що знаходиться під землею, доходить до газоочисної системи. Там газ фільтрується і надходить у генератор, де безпосередньо перетворюється в електроенергію. Далі відпускається в електромережу і продається.
Запровадження такої електростанції – це крок до рекультивації сміттєзвалища в цілому. Оскільки зараз ліквідовується одна з головних причин виникнення постійних пожеж — метан.

«Це черговий крок наших практичних дій. Невдовзі КАТП-1628 оголошуватиме тендер на придбання сміттєвозів, контейнерів для негабаритного сміття, для побутових відходів, і контейнерів, які дозволятимуть сортувати сміття. Коли буде менше пожеж на сміттєзвалищі, від цього виграють всі: і люди, які працюють тут, і люди, які поруч мешкають, і полтавців, які дихають цим. Рано чи пізно ми прийдемо до того, що це сміттєзвалище буде рекультивоване», – зазначив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів (ЖКГ) Олексій Чепурко.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!