Новини

Повернутися до переліку новин

Пластик у повітрі: вчені стурбовані екологічною ситуацією у світі

Забруднення планети перейшло на новий рівень. Пластик знаходять там, де його зовсім не має і не могло з'явитися. Вчені стурбовані кількістю волокон, що витають в повітрі.

Ситуація у світі досить плачевна, коли йдеться про екологію. Засмічення планети відбувається швидкими темпами, і мікрочастинки пластику знаходять тепер не тільки в личинках комах, домашньому пилу, кухонній солі і глибинах океану, а навіть у повітрі.

Дощ із пластику

Вчені виявили крихітні частинки пластику в повітрі, які осідають в тих єдиних місцях, які ще не засмітила людина.
Дослідники взяли зразки у віддалених місцях Піренейських гір у Франції, і вжахнулися, виявивши в середньому 365 пластикових частинок, волокон і плівок, які беруть в облогу кожен квадратний метр щодня.

Таку кількість частинок було виявлено в двох великих містах — Парижі (Франція) і Дунгуань (Китай), де очікувався більш високий рівень забруднення. Але виявити подібне у віддаленому місці, розташованому в 6 кілометрах від найближчого села і 120 кілометрах від найближчого міста, стривожило вчених.

Що витає в повітрі?

Найбільш поширеними частками є полістирол і поліетилен, які використовуються при виготовленні одноразового посуду. Згідно з дослідженням, мікрочастинки пластику можуть переноситися повітрям (залежно від сили вітру) на 100 кілометрів, але можуть і далі. Давно відомо, що пил пустелі Сахара помічали за тисячі кілометрів від свого «родовища».

До того ж показник кількості частинок може бути більшим, скільки останнє дослідження проводилося взимку. Коли влітку повітря стане сухішим, вітер по світу рознесе ще більше сміття.

Мікропластік у повітрі несе небезпеку не тільки тваринам, а й людям, потрапляючи в легені й  забиваючи внутрішні органи. Багато з нас знають про шкоду, яку ми завдаємо природі, використовуючи пластик. Але якщо небезпека для тварин нас не лякає, то, може, загроза власному життю змусить замислитися.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за матеріалами Joinfo

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!