Новини

Повернутися до переліку новин

Подання висновоку ОВД – буде обовʼязковою умовою для отримання чи продовження дії спеціальних дозволів на користування надрами

19 червня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив проект Постанови КМУ «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 року № 594 і 615».

Відтепер при  продовженні дії спеціальних дозволів на користування надрами надрокористувач  зобов’язаний буде надати   висновок оцінки впливу на довкілля (ОВД).  Зазначена вимога розпочне діяти одночасно із введенням в дію нещодавно прийнятого парламентом ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля». 

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак наголосив, що ухвалення проекту постанови дозволить врегулювати деякі проблемні аспекти надання, відмови у наданні чи продовженні строку дії або зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами, а також вирішити питання надання спецдозволів на користування надрами. Також посадовець зазначив: «Нині  держава не має можливості виділяти з Держбюджету кошти для проведення геологічного вивчення корисних копалин. Документ дозволить  будівельним компаніям (виробникам кінцевої продукції, придатної для використання за призначенням) можливість проводити геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку деяких видів корисних копалин без проведення довготривалої процедури аукціонів. Раніше вона затягувалася мінімум на рік. Це –  компромісна можливість  для подальшого розвитку геологічної галузі  та реальний шанс для українських виробників стати конкурентоспроможними на вітчизняному та світовому ринку. При цьому держава завжди матиме доступ до георозвідувальної інформації».

За словами Остапа Семерака, доцільним є внесення змін до Кодексу України про надра та ЗУ «Про нафту і газ» для врегулювання питання відповідальності надрокористувачів при наявності заборгованості із сплати рентної плати за користування надрами. Це в свою чергу унеможливить у подальшому  нехтування надрокористувачами своїх обов’язків. 

«Внесення цих законодавчих змін посилить відповідальність надрокористувачів перед державою, які сьогодні сплачують рентну плату або невчасно або не в повному обсязі.  Це дасть можливість привести  сферу  надрокористування у відповідно з вимогами  дозвільного законодавства», – пояснив Остап Семерак.

Джерело: редакція журналу «Екологія підприємства»

Придбати журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект журналів
Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!