Головне в публікації:
1) Як змінилося законодавче регулювання
2) Що саме змінилося, та які тепер правила поводження з відходами
3) Як визначаються категорії продуктів тваринного походження
4) Детально про відповідальність за порушення законодавства
Попереднє законодавче регулювання
До 2015 року відходам тваринного походження у Законі України «Про відходи» від 5 березня 1998 р. № 187/98–ВР (далі — ЗУ «Про відходи») була присвячена окрема стаття — 35–2 «Вимоги щодо поводження з відходами тваринного походження», яка наголошувала на тому, що утилізація відходів тваринного походження на території України здійснюється спеціалізованими підприємствами (підрозділами) з утилізації відходів тваринного походження і не може здійснюватися підприємствами, що виробляють продукцію тваринного походження, призначену для споживання людиною, за винятком випадків здійснення такої діяльності спеціалізованими підрозділами з утилізації відходів тваринного походження. Однак цю статтю, а також сам термін «відходи тваринного походження» було виключено з ЗУ «Про відходи» на підставі прийняття ЗУ «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною» (далі — ЗУ № 287–VIII).
Що змінилося?
Таким чином, відходи тваринного походження у первісному тлумаченні (а саме, загиблі тварини, відходи, що утворилися внаслідок виготовлення продукції із тваринної сировини, непридатної для споживання людиною і твариною, а також підлягають обов’язковій утилізації, крім продуктів метаболізму, що використовуються для виробництва біогазу або органічних добрив) перестали бути відходами та набули статусу побічних продуктів тваринного походження.
Як працюємо тепер?
ЗУ № 287–VIII, який прийшов на заміну ст. 35–2 ЗУ «Про відходи», визначає організаційні та правові засади діяльності фізичних та юридичних осіб, пов’язаної з утворенням, збиранням, перевезенням, зберіганням, обробленням, переробкою, утилізацією, видаленням побічних продуктів тваринного походження, не призначених або визнаних непридатними для споживання людиною, продуктів оброблення, переробки побічних продуктів тваринного походження, не призначених для споживання людиною.
Відповідно до термінології ст. 1 ЗУ № 287–VIII:
• побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною (далі — побічні продукти тваринного походження), — туша або частини туш забитих, загиблих тварин, сировина та продукти тваринного походження, що не призначені або визнані непридатними для споживання людиною;
Джерело: журнал «Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»