Новини

Повернутися до переліку новин

Представлено проект Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства

Держлісагентством розроблено проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року. Презентація проекту Стратегії відбулася під час наради з питань реформування лісового господарства та вдосконалення державної екологічної політики під головуванням Президента України Петра Порошенка у Івано-Франківську та за участі представників Державного агентства лісових ресурсів України.

У ході презентації було зазначено, що проект враховує точки зору різних зацікавлених сторін — як екологів, так і представників деревообробної промисловості, міжнародних експертів у лісовому господарстві.

У проекті Стратегії наведені принципи щодо необхідності державного управління та фінансування, повернення статусу головного розпорядника бюджетних коштів до Держлісагентства, представлено нову державну систему фінансово-економічного забезпечення ведення лісового господарства – утворення Лісового фінансового фонду. Завдяки такому фонду вдасться своєчасно протидіяти спалахам шкідників і хвороб лісу, незаконним рубкам, попереджати стихійні лиха та їх наслідки, вести збалансоване лісове господарство на Півдні та Сході, провести лісову інвентаризацію та облік, займатися насіннєвою справою та вирощуванням посадкового матеріалу.

Президент України підтримав запропоновану ідею та дав доручення разом з Міністерством фінансів опрацювати зазначене питання.

В проекті Стратегії також прописано механізм удосконалення інституційної структури лісового господарства та закладено абсолютно нові методи ведення лісового господарства, які відповідають європейським стандартам.

Тож, у разі схвалення Стратегії вдасться: забезпечити сталий розвиток лісового господарства у повній відповідності до міжнародних зобов’язань України; створити дієву систему управління та контролю; забезпечити належне створення нових лісів та зберегти біорізноманіття; врегулювати ринок деревини та створити нові робочі місця; залучити  інвестиції у лісову галузь.

Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!