Директива про промислові викиди спонукала країни ЄС створити централізовану Інтернет-базу даних, яка надає громадянам інформацію про екологічні дозволи та сприяє їх участі у процесі прийняття рішень щодо умов дозволу. Відкритість екологічних даних є неабиякою історією успіху для більшості країн ЄС і демонструє, що законодавство ЄС про промислове забруднення створює стимули та можливості:
Основні переваги:
— економить гроші та час, оскільки оператори можуть подавати заяви на отримання дозволів чи внесення змін через Інтернет;
— підвищує прозорість, дозволяючи громадськості вивчати, подавати зауваження та коментувати заяву на отримання дозволу;
— забезпечує ефективність адміністративних процедур, адже відповідні органи можуть швидко та з меншими витратами часу і ресурсів здійснювати процедуру видачі дозволу.
Таким чином, законодавство щодо захисту довкілля від промислового забруднення, розробленого за участі представників урядів країн ЄС, науковців, представників промисловості та громадськості, на практиці доводить успішність співпраці всіх зацікавлених сторін задля позитивних змін у збереженні навколишнього середовища, зменшенні впливу на здоров’я людей і «зеленого» розвитку виробництва.
Стаття «ЯК ЗАСТОСУВАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ЄС у сфері захисту довкілля сприяє зменшенню рівня промислового забруднення: успішні приклади» розповість про приклади успішних рішень, інвестицій та інновацій у промисловості країн ЄС.
Автор — Світлана Сушко, експерт команди підтримки реформ при Мінекоенерго, Голова комітету міжнародної взаємодії Професійної асоціації екологів України
У статті:
1. Сажа з відпрацьованих шин: соціальна вигода від скорочення викидів оцінюється від 1 до 4 млн євро на рік
2. Як інновації дозволяють не тільки заощаджувати час і гроші, але й підвищити рейтинги компаній серед місцевих громад
3. Онлайн-реєстр дозвільних документів та відкритість екологічних даних
Читайте вже зараз у ►►► живому журналі!
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»