Новини

Повернутися до переліку новин

У Міндовкілля презентували аналіз поточного стану та перспектив розвитку державної системи моніторингу довкілля

Міндовкілля спільно з командою підтримки реформ на круглому столі презентували аналітичний документ “Моніторинг довкілля: аналітична записка щодо стану та перспектив розвитку державної системи моніторингу довкілля” та шляхи розвитку системи моніторингу довкілля в Україні.

Участь у заході взяли заступник Міністра захисту довкілля і природних ресурсів України Євгеній Федоренко, директор Департаменту запобігання промисловому забрудненню та кліматичної політики Міндовкілля Вікторія Киреєва, голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, команда підтримки реформ при Міндовкіллі, представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, асоціацій, бізнесу, міжнародних проєктів, наукових установ та інших.

Учасникам на ознайомлення була представлена презентація аналізу поточного стану державної системи моніторингу довкілля, функціонування кожної її підсистеми та перспективи подальшого розвитку.

Після завершення презентації відбулося жваве обговорення, де всі бажаючі змогли поставити свої запитання та висловити пропозиції.

“Ми говоримо зараз не про зміну системи моніторингу, а про побудову ефективної моделі моніторингу довкілля, як це зроблено в усіх цивілізованих країнах Європейського Союзу. Ми отримали величезне право називатися кандидатами до членства в ЄС, тому повинні приводити у відповідність також наше законодавство. У нашому випадку ми говоримо про євроінтеграцію довкіллєвої сфери. Незважаючи на ті складні часи, які переживає Україна, триває дуже масштабний процес і я дякую кожному, хто до нього долучений. Це кропітка робота, яка, я сподіваюсь, буде мати ефективні результати”, – зазначив Євгеній Федоренко. 

Варто також зазначити, що 15 лютого на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування було схвалено законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля”, який стане передумовою реформування державної системи моніторингу довкілля. Документ готовий до розгляду  Верховною Радою у другому читанні. 

“Мені приємно, що на сьогоднішній день моніторинг довкілля є важливим не тільки для громадськості, а й для державних органів, органів місцевого самоврядування, які присутні на обговоренні. У мене, як державного службовця, є мрія, щоб на одному ресурсі була відображена вся інформація про стан нашого довкілля – води, атмосферного повітря, лісових, земельних ресурсів. Для цього вже фіналізовано законопроєкт, який готується до розгляду у другому читанні. І я прошу всіх народних депутатів його підтримати. Після цього ми під кожну систему моніторингу будемо розробляти додаткові нормативно-правові акти, як зазначено в законі. Усі зацікавлені сторони можуть до цього долучатися. Ми відкриті до пропозицій. Зараз, після вторгнення агресора на нашу землю, нам особливо важливо розуміти стан нашого довкілля. Звісно, нам допомагають експерти, в тому числі міжнародні, в розрахунку збитків, шкоди довкіллю. Але якби вже працювала дієва система моніторингу, процес був би набагато простішим”, – підкреслила Вікторія Киреєва.

Також було домовлено найближчим часом організувати ще одне обговорення аналітичного документа, до якого зможуть долучитись усі зацікавлені сторони.

Джерело: Міндовкілля

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!