Небезпечні відходи — відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними. До небезпечних відходів відносять відпрацьовані люмінесцентні лампи, моторні мастила, акумуляторні батареї, непридатні та протерміновані пестициди, тару з-під пестицидів, медичні відходи та інші.
На сміттєзвалищах під впливом атмосферних факторів небезпечні відходи (елементи живлення, ртутні лампи тощо) швидко руйнуються, а речовини, які є в їхньому складі, випаровуються та вимиваються. Такі відходи підлягають переробленню та утилізації.
Україна потрапила в топ країн з найбільшим обсягом сміття на людину. На жаль, в Україні створюється понад 474 мільйонів тонн відходів на рік, з яких 448 мільйонів — небезпечні. Рівень переробки в Україні низький — усього 3,2%, що вдесятеро менше, аніж, наприклад, у Швеції.
Як часто у ЗМІ лунають такі новини:
«Під Києвом знайшли звалище небезпечних медичних відходів: розпочато досудове розслідування…»
«Днями неподалік райцентру Городок у колишньому вапняному кар’єрі виявили скопище відпрацьованих люмінесцентних ламп…»
«Звалище 300 кг батарейок на Троєщині в Києві. Хто це робить і як це зупинити?..»
«На Черкащині знайдено звалище токсичних відходів…»
«Фейкові утилізатори небезпечних відходів — реальна загроза в умовах пандемії…»
Особи, винні в порушенні законодавства про відходи, повинні нести дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність, що визначено:
Професійна асоціація екологів України, розуміючи необхідність підвищення рівня професійного рівня осіб, що відповідальні за поводження з небезпечними відходами на підприємствах, ініціює проведення нового тренінгу.
Запрошуємо у червні на тренінг «Професійна підготовка спеціалістів щодо поводження з небезпечними відходами»:
Під час тренінгу учасники:
Підготуйте ваші запитання до експерта та отримайте відповідь під час тренінгу!
Участь платна.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»