Новини

Повернутися до переліку новин

Протидія всиханню соснових лісів України та Білорусі: розпочав роботу проєкт технічної допомоги ФАО

ФАО вже багато років співпрацює з різними країнами у питаннях оздоровлення лісів. Організація надає їм допомогу у розробці систем моніторингу лісів для запобігання надзвичайним ситуаціям, пов’язаних із спалахами шкідників та хворобами лісу.


 Всихання лісів є проблемою і для України. За даними Держлісагентства, на початок 2020 року загальна площа всихання склала 269 тис га. Упродовж року було зафіксовано нові осередки на площі більше 200 тис га.


Такі дані були озвучені на першому вступному семінарі проекту технічної допомоги ФАО, який надаватиме методичну підтримку Україні та Білорусі для посилення стійкості соснових лісів. У рамках заходу органи влади обох країн, наукові, проектні та громадські організації окреслили проблематику та напрямки її вирішення.

Як відзначила заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Ірина Ставчук, здоров’я лісів є дуже важливим для збереження природних екосистем. Кліматичні зміни позначаються і на санітарному стані лісів. Минулого року посуха та брак водних ресурсів призвели до зростання кількості пожеж на лісових площах.

«Міндовкілля має амбітний порядок денний у кліматичній політиці. Ми завершуємо підготовку Другого національно-визначеного внеску України до Паризької угоди, а також працюємо над розробкою Стратегії екологічної безпеки та адаптації до змін клімату. У ній буде розділ, присвячений питанням адаптації наших лісів до кліматичних змін. Вдячні ФАО за методичну підтримку України та Білорусі щодо посилення стійкості соснового лісу. Впевнена, що у рамках проєкту ми зможемо напрацювати дієвий план заходів для реалізації в обох країнах», - зауважила Ірина Ставчук.

Проект технічної допомоги Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН є регіональним та розрахований на 1,5 роки.

У результаті його виконання очікується:

  • перегляд підходів до системи спостереження та моніторингу спалахів шкідників та хвороб лісу. Це дозволить розробити функціональні системи їх раннього виявлення;
  • розробка та затвердження національних планів дій у надзвичайних ситуаціях, пов’язаних зі спалахами шкідників та хвороб лісу;
  • розробка рекомендацій щодо підвищення стійкості лісових насаджень до шкідників та хвороб і посилення протидії наслідкам посухи;
  • зміцнення національного потенціалу у питаннях комунікації та регіональної координації з питань санітарного стану лісів.

Джерело: https://mepr.gov.ua/news/36770.html

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!