Новини

Повернутися до переліку новин

Радіація досягла найглибшої океанської западини

У тілі організмів, що мешкають в Маріанській западині (або Маріанському жолобі, розташованому в західній частині Тихого океану на схід), знайшли радіоактивний вуглець від випробувань ядерної бомби.

Вчені виявили, що радіоактивний вуглець від випробувань ядерної бомби, проведених в 1950-х і 60-х роках, досяг найглибших частин Світового океану, включаючи Маріанську западину — найглибшу відому точку на Землі.

Команда дослідників під керівництвом Нін Вана, геохіміка з Китайської академії наук в Гуанчжоу (Китай), проаналізувала амфіпод (amphipoda) — представників ряду вищих ракоподібних, знайдених в декількох глибоководних западинах, в тому числі в Маріанськїй — одному з найвіддаленіших і найменш вивчених місць на Землі. Амфіподи були витягнуті з трьох западин: Маріанської, Муссау і Нової Британії в 2017 році.

У дослідженні, опублікованому в журналі Geophysical Research Letters, повідомляється, що в м’язових тканинах крихітних ракоподібних, виявлених в 6,5 кілометрах нижче поверхні океану, міститься вуглець-14.

Вуглець-14 — це радіоактивний вуглець, що утворюється при взаємодії азоту в атмосфері з космічними променями. Коли ядерні бомби були випробувані, вони подвоїли кількість вуглецю-14 в атмосфері. Після того як їх скинули, речовина змішалося з поверхнею океану і була поглинена організмами, що живуть в цьому середовищі.

Дослідники шукали вуглець-14 в глибоководних організмах, щоб з’ясувати, чи проник органічний матеріал з підвищеним вмістом вуглецю-14 з поверхні в глибини океанів. Результати показали, що рівні вуглецю-14 в м’язовій тканині амфіпод були набагато вищими, ніж в глибоководній органічній речовині, яким вони повинні були харчуватися.

Однак, вчені також виявили, що вміст вуглецю-14 в кишківнику в амфіпод був на тому ж рівні, що і в зразках органічного матеріалу з поверхні океану. Це вказує на те, що істоти навмисно харчуються речовинами з поверхні океану, які опускаються на дно, а не органічним матеріалом, виробленим з місцевих джерел.

Існує дуже сильна взаємодія між поверхнею і дном океану з точки зору біологічних систем, тому діяльність людини може впливати на біосистеми навіть на глибині до 11 000 метрів. Дослідники вважають, що нам варто бути обережнішими в своїх майбутніх діях.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за матеріалами Вокруг света

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!