Новини

Повернутися до переліку новин

Рятувальники ДСНС України поглиблюють міжнародну співпрацю з питань запобігання пожежам у екосистемах та їх ліквідації

Проблема природних пожеж є актуальною не лише для України, але й для всього світу. Щороку пожежі у природних екосистемах завдають великої як матеріальної, так і екологічної шкоди. До того ж часом постраждати від таких пожеж може і населення, яке проживає в зоні їх поширення. Саме тому профілактичні заходи щодо попередження природних пожеж є важливим напрямком роботи вогнеборців, а міжнародна співпраця рятувальників та обмін досвідом дають змогу продуктивніше реагувати на виникнення таких надзвичайних ситуацій.

8 квітня 2014 року в ДСНС України відбулася робоча зустріч рятувальників ДСНС України з директором Центру Глобального моніторингу пожеж (GFMC), координатором з проблеми лісових пожеж Міжнародної стратегії ООН зі зниження катастроф (UNISDR), Часткової угоди Ради Європи з надзвичайних ситуацій Йоханом Голдаммером і директором Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж Сергієм Зібцевим. Учасники заходу обговорили питання міжнародної співпраці у сфері запобігання пожежам та їх ліквідації, можливості покращення продуктивності роботи у цьому напрямку.

На початку зустрічі виконуючий обов’язки Голови ДСНС України Анатолій Бойко зазначив, що рятувальники активно готуються до реагування на пожежі, які виникають у лісових, степових масивах, на торфовищах. Щорічно розробляється План протидії пожежам в природних екосистемах, який затверджується Кабінетом Міністрів України. Також утворено міжвідомче угрупування, до складу якого у 2014 році увійшло 29 тис. 92 чоловік особового складу та 8 тис. 363 одиниці спецтехніки, які розподілено на 9 районів оперативного реагування. Для ліквідації і моніторингу природних пожеж залучається спеціальна авіаційна техніка.

“Цього року ми вже маємо розроблений спільно з Держлісагенством План протидії пожежам у природних екосистемах. На період пожежонебезпечного періоду, який за прогнозами Українського гідрометеорологічного центру у 2014 році триватиме з 15 квітня і до середини жовтня, уточнено розрахунки сил та засобів. Варто зазначити, що у 2013 році порівняно з 2012 роком, кількість природних пожеж в Україні зменшилася у 2,5 рази. Якщо у 2012 році цей показник сягав позначки 1 тис. 990 пожеж, то минулого року було зафіксовано 805. А площа, охоплена вогнем, зменшилася у 16 разів. Такі показники свідчать про те, що рятувальники працюють, перш за все, на  попередження та профілактику пожеж, вдосконалюють систему реагування на природні загоряння. Але ми  також прагнемо переймати позитивний досвід наших іноземних колег та готові до обміну інформацією. Тому міжнародне співробітництво є надзвичайно важливим на шляху до покращення роботи Служби”, − сказав Анатолій Бойко.

Директор Центру Глобального моніторингу пожеж (GFMC), координатор з проблеми лісових пожеж Міжнародної стратегії ООН зі зниження катастроф (UNISDR), Часткової угоди Ради Європи з надзвичайних ситуацій Йохан Голдаммер наголосив на важливості спільної діяльності української та міжнародної спільноти у галузі ліквідації та запобігання загорянь у екосистемах. Нині, у періоди зміни клімату, лісові масиви є надзвичайно вразливими до пожеж. А у зв’язку з масовим переселенням людей у міста, більшість сільськогосподарських угідь у Європі залишаються без догляду. Це і є однією з причин виникнення пожеж на цих територіях. І в подальшому рівень виникнення природних пожеж зростатиме. Тому Центр Глобального моніторингу пожеж, спільно з європейськими країнами,  вже зараз повинен вживати превентивних заходів аби зменшити рівень пожеж у екосистемах.

“Нам дуже приємно відзначити, що в Україні дійсно приділяється значна увага  попередженню пожеж у екосистемах. Європейська спільнота високо цінує ту роботу,  яку ДСНС України здійснює у цій сфері. І це стосується не тільки оперативного реагування на пожежі. Особливої уваги заслуговує також  профілактична робота рятувальників з громадськістю. Центр Глобального моніторингу пожеж досить високо оцінив соціальну рекламу, яку ДСНС України розробляє для населення. Адже європейці також велику увагу приділяють саме профілактичній та роз’яснювальній роботі. Варто також більш детальніше вивчати проблему негативного впливу продуктів горіння на довкілля. Ми готові співпрацювати, ділитися досвідом, обмінюватися інформацією як у цьому напрямку діяльності, так і  у галузі реагування на пожежі у природних екосистемах”, − зазначив у своєму виступі Йохан Голдаммер.

Під час зустрічі учасники особливу увагу приділили саме проблемі природних пожеж на територіях, забруднених радіонуклідами. Для України це питання є надзвичайно актуальним. Адже після аварії на Чорнобильській АЕС важливим фактором є саме пожежна безпека на території зони відчуження, з підвищеним радіаційним фоном. Нині в Україні  реалізується проект Європейської Комісії щодо вдосконалення і впровадження радіаційного моніторингу “Родос”. Центр Глобального моніторингу пожеж  ще у 2009 році звернувся до ОБСЄ з проханням надати фінансову підтримку країнам, які мають території з підвищеним радіаційним фоном з метою покращення готовності до гасіння пожеж на цих ділянках. У 2014 році європейське товариство може надати таке фінансування. Це дасть змогу українським рятувальникам покращити пожежну безпеку на території зони відчуження. Також було підтверджено готовність в цілому продовжувати подальшу співпрацю у галузі протидії природним пожежам. Адже саме спільні зусилля допоможуть впроваджувати концепцію інтегрального управління пожежами, контролювати їх виникнення та поглиблювати профілактичну роботу у світі.

Прес-служба ДСНС України

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!