Новини

Повернутися до переліку новин

Щотижнева інформація про середньодобові концентрації забруднювальних речовин в атмосферному повітрі в містах України – на сайті Мінекоенерго

Яким повітрям дихають мешканці населених пунктів та чи не перевищено гранично допустиму концентрацію речовин  у повітрі?

Відтепер на сайті Міністерства енергетики та захисту довкілля України розміщується щотижнева інформація про середньодобові концентрації забруднювальних речовин в атмосферному повітрі в містах України (/timeline/Stan-atmosfernogo-povitrya.html)

Відбір проб атмосферного повітря здійснюється підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі – ДСНС) у 39 містах на 129 стаціонарних постах спостереження державної мережі гідрометеорологічних спостережень, з періодичністю відбору проб 3-4 рази на добу 6 днів на тиждень.

На сьогодні оцінка стану атмосферного повітря проводиться шляхом порівняння отриманих концентрацій забруднювачів з відповідними гранично допустимими концентраціями (ГДК) речовин у повітрі населених міст, які наведені у РД 52.04.186-89 (термін дії документу подовжено наказом ДСНС від 31.08.2017 № 473).

Дані про забруднення наводяться у кратності до показників гранично допустимих концентрацій (ГДКс.д.). Відповідно, якщо наведений в таблиці показник вмісту шкідливої речовини більше 1, це означає, що існує перевищення концентрації такої речовини в атмосферному повітрі, яка не має прямого або опосередкованого впливу на людину.

Довідково:

Гранично допустима концентрація середньодобова (ГДКс.д.) — концентрація забруднювача у повітрі, яка не чинить прямого чи непрямого впливу на людину при цілодобовому диханні.

Величини гранично допустимих концентрацій (ГДК)* забруднювальних речовин в атмосферному повітрі населених місць

 

з/п

Найменування

речовини

Величина середньодобової

ГДК, мг/м3

Клас небезпеки речовини

1

Пил (завислі речовини)

0,15

3

2

Діоксид сiрки

0,05

3

3

Оксид вуглецю

3,0

4

4

Діоксид азоту

0,04

3

5

Оксид азоту

0,06

3

6

Фтористий водень

0,005

2

7

Хлористий водень

0,2

2

8

Аміак

0,04

4

9

Формальдегід

0,003

2

* - значення ГДК приведені з РД  52.04.186-89 

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 827 «Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря» затверджено новий порядок здійснення моніторингу, яким встановлюються вимоги до оцінювання якості атмосферного повітря, передбачені законодавством Європейського союзу.  Додатками до цього порядку визначаються  граничні величини, рівні забруднювальних речовин та перелік методів оцінювання рівнів забруднювальних речовин, які застосовуються в системі державного моніторингу атмосферного повітря.

Зазначений новий порядок набере чинності з 05.08.2020.

Джерело: офіційний портал Мінекоенерго

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!