Новини

Повернутися до переліку новин

Щури, тиф, дизентерія: історія переробки сміття від Римської імперії до сучасності

У час, коли ми боремося за екологічно безпечну переробку сміття, а у країні намагаються переходити на енергозберігаючі технології варто згадати про історію поводження зі сміттям у світі.

У Стародавньому Єгипті, Римській та Грецькій імперіях утилізація відходів проводилася досить організовано. Наприклад, у Давній Греції, за указом імператора, сміття вивозили приблизно на кілометр за межі міста, на імпровізовані сміттєзвалища. З цього приводу навіть було видано указ. Такі заходи дозволили значно підвищити санітарний стан міст і поселень, а також скоротити захворюваність різними інфекційними захворюваннями, - пише Чистодел.

Вже у Середньовіччі відходи перестали вивозити, причому навіть романтизована Франція не була прикладом для наслідування - побутові відходи викидали просто з вікон, на голови перехожих. Щоправда, в деяких містах Європи організовували спеціальні вигрібні ями і канави. Однак це зовсім не вирішувало проблему.

Накопичені за тривалий час гори відходів провокували спалахи серйозних епідемій, адже сміттєві «аромати» привертали до себе увагу величезної кількості щурів. Тиф, дизентерія, чума, короста - це лише деякі захворювання, від яких помирали тисячі людей в Середньовіччі. Наприклад, Климент П'ятий - папа римський, помер від дизентерії, а Климент Седбмой - помер від корости.

У XVII столітті правителі почали видавати укази про обов'язкову утилізацію відходів і їх захоронення за межами міст. Однак лише в кінці XIX століття в Англії побудували перший завод зі спалювання сміття. З тих пір проблема організованої утилізації сміття в європейських країнах була вирішена. Завдяки цьому в сучасній Європі відходи, які стрімко накопичувалися внаслідок зростання чисельності населення, почали ліквідовувати цивілізовано.

Сьогодні широко застосовується роздільне сортування сміття та його подальша переробка у вторинну сировину.

Джерело: журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!