У час, коли ми боремося за екологічно безпечну переробку сміття, а у країні намагаються переходити на енергозберігаючі технології варто згадати про історію поводження зі сміттям у світі.
У Стародавньому Єгипті, Римській та Грецькій імперіях утилізація відходів проводилася досить організовано. Наприклад, у Давній Греції, за указом імператора, сміття вивозили приблизно на кілометр за межі міста, на імпровізовані сміттєзвалища. З цього приводу навіть було видано указ. Такі заходи дозволили значно підвищити санітарний стан міст і поселень, а також скоротити захворюваність різними інфекційними захворюваннями, - пише Чистодел.
Вже у Середньовіччі відходи перестали вивозити, причому навіть романтизована Франція не була прикладом для наслідування - побутові відходи викидали просто з вікон, на голови перехожих. Щоправда, в деяких містах Європи організовували спеціальні вигрібні ями і канави. Однак це зовсім не вирішувало проблему.
Накопичені за тривалий час гори відходів провокували спалахи серйозних епідемій, адже сміттєві «аромати» привертали до себе увагу величезної кількості щурів. Тиф, дизентерія, чума, короста - це лише деякі захворювання, від яких помирали тисячі людей в Середньовіччі. Наприклад, Климент П'ятий - папа римський, помер від дизентерії, а Климент Седбмой - помер від корости.
У XVII столітті правителі почали видавати укази про обов'язкову утилізацію відходів і їх захоронення за межами міст. Однак лише в кінці XIX століття в Англії побудували перший завод зі спалювання сміття. З тих пір проблема організованої утилізації сміття в європейських країнах була вирішена. Завдяки цьому в сучасній Європі відходи, які стрімко накопичувалися внаслідок зростання чисельності населення, почали ліквідовувати цивілізовано.
Сьогодні широко застосовується роздільне сортування сміття та його подальша переробка у вторинну сировину.
Джерело: журнал «Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»