Новини

Повернутися до переліку новин

Смарагдова мережа: які обмеження діяльності передбачаються

Від редакції:
У межах зобов’язань, які взяла на себе Україна, Державна регуляторна служба України (ДРС) в травні цьогоріч оприлюднила проект Закону України «Про території Смарагдової мережі» (далі — Проект).


ДОВІДКА!
Нагадаємо, що Смарагдова мережа є екологічною мережею, куди включено території особливого природоохоронного значення. Рада Європи заснувала її в 1989 році і офіційно затвердила 1996 року в рамках Бернської конвенції. З метою виконання зобов’язань у рамках конвенції, особливо щодо охорони середовища існування, в 1992 році в Євросоюзі прийнято Директиву про природні оселища, а наразі провадиться робота з формування мережі «Натура 2000». Смарагдова мережа та мережа «Натура 2000» цілком сумісні, забезпечуючи своєрідний спільний підхід до охорони природних середовищ існування на Європейському континенті.

Рада Європи та Європейський Союз через бюро зовнішнього співробітництва запровадили в 2008 році нову спільну програму Смарагдової мережі, спрямовану на її формування в шести країнах східного сектора добросусідського співробітництва Євросоюзу і Російської Федерації. Її мета — виявлення та охорона природних місць існування, які повинні стати частиною Смарагдової мережі в Україні, Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові, Росії (європейська частина, включаючи Північний Кавказ).

За результатами програми на 32-му засіданні Постійного комітету Бернської конвенції 30 листопада 2012 року 151 об’єкту природно-заповідного фонду (ПЗФ) України надано статус офіційно номінованого кандидата на вступ до Смарагдової мережі Європи. Натепер проводиться оцінка відповідності кожного об’єкта зі списку кандидатів на відповідність основним критеріям «територій особливого природоохоронного значення».

В контексті шокуючого звіту Міжурядової науково-політичної платформи з біорізноманіття та екосистем (IPBES) ООН, опублікованого 2018 року за участю понад 500 експертів з 50 країн, за період з 1980 року, відповідно до якого:

  • майже 25 % видів вже загрожує вимирання у більшості досліджених груп тварин і рослин;
  • кількість природних екосистем у світі знизилася в середньому на 47 % порівняно з попередніми оцінками;
  • глобальна біомаса диких ссавців зменшилася на 82 %;
  • 72 % показників, розроблених місцевими громадами, свідчать про постійне погіршення важливих для них елементів природи;
  • питання охорони та збереження біологічного різноманіття є критичним.

Автор — Людмила Хоміч, член редакційної ради журналу, адвокат.

Увага! Матеріал публікується частково. Повна версія в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 7, 2019

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 7, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!