Новини

Повернутися до переліку новин

Сортування сміття повинно відбуватися не вдома, – Міністр екології та природних ресурсів

Сортування сміття повинно відбуватися, але не вдома, а на спеціальних майданчиках для сортування.
Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, коментуючи проект Національної стратегії поводження з відходами та ситуацію щодо утилізації побутових відходів в Україні, – йдеться на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.

"Багато хто говорить, що треба вдома сортувати сміття, а потім у різних пакетах вже віддавати на утилізацію. Але мені здається (і я буду це пропонувати), що потрібен інший підхід. Вважаю, що сортування сміття повинно відбуватися, але не вдома, а на спеціальних площадках сортування сміття", – зазначив міністр.

Свого часу в Європі побутові відходи сортувалися вдома, оскільки на той час була відсутня спеціальна техніка, яка дозволяла б сортувати сміття на точках видалення відходів.

"Припустімо, ми в Києві запропонували би сортувати сміття, як в Мюнхені, – у шість окремих пакетів. Кожен господар повинен зібрати все сміття у різні пакети, потім винести їх до різних контейнерів, на вулицю. Справа у кількості машин, які будуть приїздити, щоб все це вивезти…У той час, як в українських містах один з найбільших забруднювачів повітря – транспорт. Тобто, змагаючись за сортування сміття, ми лише будемо стимулювати забруднення повітря вихлопними газами", – розповів Остап Семерак.

Водночас він зазначив, що є прихильником запровадження сортувальних ліній на місцях видалення відходів.
"Якщо брати Швейцарію, там 100% твердих побутових відходів переробляється. А в Україні – 95% вивозиться на полігони. Але ж в Україні досі немає сортувальних ліній. І хоча інвестори готові будувати такі підприємства – не один рік оббивають пороги місцевих органів влади – віз не зрушив з місця", – розповів міністр.

"Для мене це не пусте питання, бо вся процедура з сортування і переробки повинна бути екологічно-безпечною і призводити до сталого, раціонального використання ресурсів. У той же час такі відходи, як мастило, можуть бути ресурсом для якихось виробництв. На мій погляд, це – величезна проблема. Але є надія, що у законі, який до кінця року буде надано Верховній Раді, ця новела з'явиться", – резюмував міністр.

Джерело: econews.bei.org.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!