Новини

Повернутися до переліку новин

Сортування відходів допоможе зберегти чисте довкілля

У Чернівцях стартував освітній проект #Сортую. Він є прикладом того, як співпраця бізнесу, громади та держави зможе зберегти довкілля України.

Впровадження проекту #Сортую розпочалось з відкритого екологічного уроку-тренінгу для учнів, освітян та екологічних активістів. Присутні дізнались, як необхідно розподіляти відходи за типом та як зменшити продукування непотребу. Євгенія Аратовська, керівник громадської організації "Україна без сміття" розповіла, що всі вчителі після заходу отримали спеціальну інструкцію для проведення екологічних уроків. Також їм надали контейнери для сортування сміття, а з перевізником, який буде забирати сортований непотріб узгодили графік вивозу відходів. Євгенія Аратовська зазначила, що в Україні наразі немає відповідного законодавчого підґрунтя, яке б стимулювало розвиток сміттєпереробної галузі і тому Україні необхідно рухатись до сталої моделі, коли зі сміття вилучатимуть небезпечні відходи та ресурсоцінну упаковку. За підрахунками громадської організації "Україна без сміття", якщо ми відберемо усі відходи, які придатні для переробки, а також зменшимо кількість сміття, яке неможливо переробити, то на сміттєзвалища відправлятимемо не більше ніж 10-20% загальної кількості сміття.

Проект #Сортую здійснюється за підтримки Фундації "Кока-Кола". Зокрема, Ольга Чумак, менеджер зі зв'язків зі ЗМІ цієї Компанії розповіла, що це перша ініціатива, яку розпочали в Чернівцях і будуть підтримувати в інших регіонах. "Упаковка, це те, куди ми розливаємо воду – це те, що потім перетворюється на сміття, тому є необхідність навчати ще змалку, ще з шкільної лави молодь, що упаковка не є сміттям, а ресурсом вторинної переробки, з якого можна зробити щось корисне", - зазначила Ольга Чумак.

В рамках свого робочого візиту на Буковину завітав на відкритий екологічний урок і Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, який певний, що навчати суспільство сортуванню сміття необхідно через школярів та студентів. "Місія молоді змусити старше покоління належним чином будувати свою поведінку. Для того, щоби пришвидшити процес усвідомлення нам потрібно сфокусувати увагу на роботі із молоддю, із учнями і виховувати нову культуру" - переконаний Остап Семерак.

Ініціатори проекту #Сортую сподіваються, що в результаті плідної співпраці громади, бізнесу та за належної підтримки уряду країни довкілля України буде чистим та безпечним.

Джерело: gazeta.ua

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Екологія підприємства»
Придбати видання

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!