Новини

Повернутися до переліку новин

Спалювання сухої рослинності, листя вже стало невід’ємною ознакою цього періоду

Можливо не всі знають, що це надзвичайно шкідливо не лише для здоров’я людини, а й для екології, у зв’язку з наступними факторами.

При спалюванні рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння, зокрема при згорянні 1т рослинних решток у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму; у туманні дні багаття створюють свого роду «смог» (мікрочастинки, що виділяються при неповному згорянні сміття, зв’язані з водяною парою), який шкідливий для організму людини; до складу продуктів горіння входить чадний газ, важкі металі, канцерогенні сполуки; чи не найнебезпечнішим із продуктів відкритого горіння рослинних решток є бензапірен, який є високотоксичною речовиною, здатною викликати онкологічні захворювання, генні мутації.

Вченими доведено, що у димі від багаття міститься у 350 разів більше бензапірену, ніж в сигаретному в димі; з димом у повітря вивільняється діоксини – одні з найотрутніших для людини речовини.

Якщо не ми самі, то хто подбає про наше здоров’я та навколишнє природне середовище? Давайте будемо взаємоввічливими як до себе, так і до свого сусіда. Особливе прохання до жителів приватного сектору та аграріїв - не спалювати рештки рослинності на присадибних ділянках. Це дуже небезпечно для здоров’я людей та екології в цілому, адже під час вирощування врожаю більшість людей використовують інсектициди та гербіціди, під час спалювання яких виділяється їдкий дим, що пошкоджує органи дихання і навіть може призвести до серйозного захворювання дихальних шляхів.

Проста альтернатива використання сухої рослинності - це робити компостування, тобто утворення компосту з подальшим використання у якості добрива.

З метою запобігання випадків випалювання поживних залишків, стерні та сухої трави представники Держекоінспекції у Чернігівській області проводять роз’яснювальну роботу серед громадян, щодо попередження фактів самовільних підпалів і дотримання вимог природоохоронного законодавства, а також здійснюють постійний контроль щодо недопущення самовільного випалювання сухої природної рослинності або її залишків. За порушення вимог чинного законодавства до порушників застосовуються відповідні заходи впливу.

Держекоінспекція у Чернігівській області закликає населення не робити подібних вчинків і знайти альтернативу спалюванню рослинності та різних видів відходів. Бути обережними, не порушувати законодавства України, та бути свідомими і обачливими під час відвідування лісів, не допускати пожеж в лісах.

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!