Новини

Повернутися до переліку новин

Суд забрав у Держекоінспекції право нараховувати збитки підприємствам-забруднювачам атмосферного повітря

Шостий апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу Мінприроди, залишивши без змін рішення суду першої інстанції про визнання протиправним і не чинним Наказу № 639 Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10 грудня  2008 року.  Цим наказом було затверджено Методику розрахунків розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Ця методика встановлювала єдині на території України правила визначення розмірів відшкодування і стягнення збитків в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

2 серпня 2018 року Окружний  адміністративний суд м. Києва  визнав вище зазначений наказ  протиправним і не чинним.

Мінприроди, не погодившись із судовим рішенням, подало апеляційну скаргу до Київського  апеляційного адміністративного суду (нині Шостий апеляційний адміністративний суд), який, на жаль, також прийняв рішення не на користь захисту українського довкілля.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що відміна методики унеможливить нарахування збитків і фактично створить «амністію» для підприємств-забруднювачів, і як наслідок погіршить екологічну ситуацію в країні. 

Стаття за темою:  9 запитань про охорону атмосферного повітря

«Такі дії приведуть до безкарності забруднювачів атмосферного повітря, що сприятиме подальшому безвідповідальному порушенні  природоохоронного законодавства. Великі  підприємства, ТЕСи та ТЕЦи  не будуть здійснювати  заходи по скороченню викидів, а ті, які працюють без дозволу, не вважатимуть за необхідне його отримати. А це в свою чергу призведе до несплати податку до державного бюджету і повного безконтролю в цьому напрямку», – зазначає Міністр.

Остап Семерак переконаний, що відміна наказу створить умови для ігнорування виконання Національного плану зі зменшення викидів в атмосферу від великих спалювальних установок.
Нагадаємо, що з 2018 року запрацював схвалений Урядом Національний план зі зменшення викидів в атмосферу від великих спалювальних установок на період до 31 грудня 2033.

Відповідного  до нього підприємства-забруднювачі  зобов’язані виконувати природоохоронні заходи для зменшення обсягів викидів забруднювальних речовин і покращення стану атмосферного повітря.

«Для України зменшення обсягів викидів шкідливих речовин в атмосферу є не тільки важливим євроінтеграційним зобов'язанням. Перш за все, мова йде про здоров'я та життя громадян. Зрозуміло, що українські підприємства не зменшать шкідливі викиди за одну мить. З цієї метою було розроблено Національний план, в якому закладено перехідний період для підприємств», - наголошує Міністр екології та природних ресурсів .

Варто відзначити, що, за даними Держекоінспекції України, відповідно до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря за 2016-2017 роки та 9 місяців 2018 року забруднювачам  пред’явлено 2335 претензійно-позовних матеріалів на відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, на загальну суму 125 631,722 тис. грн, з яких стягнуто 2135 (91 %) на загальну суму 95 368,968 тис грн (76 %).

Джерело: Міністерство екології та природних ресурсів України

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!