Шановні читачі!
Надворі вже січень. Підсумки минулого року підбито, плани на наступний рік побудовано. Якщо ж ні, то січень – найкраща пора для їх написання.
Для екологів січень – це пора звітності, а тому відпочивати ніколи. Працюємо і ми.
До речі, 26 січня ми вкотре будемо відзначати Всесвітній день екологічної освіти, який бере початок із 1972 року – Декларації Конференції ООН із навколишнього середовища, що окреслила запровадження критеріїв для збереження та поліпшення навколишнього середовища.
День екологічної освіти відзначають кілька разів на рік. Але екологічна освіта – це не лише один день, а повсякденний спосіб життя, спрямований на дотримання «пробалансового» принципу життя людини та природи.
Також варто зазначити: із 2012 року в передостанню неділю січня відзначають Всесвітній день снігу. Цьогоріч він припав на 19 січня. Ініціатором і засновником цього свята є Міжнародна федерація лижного спорту. За задумом організаторів, Всесвітній день снігу повинен популяризувати зимові види спорту, активний і здоровий спосіб життя.
Але нині сніг, який відіграє важливе значення в багатьох екосистемах України, став рідкістю. Змінюється клімат, змінюються зими, тому повинні змінюватись і ми.
Кожен із нас повинен зробити якомога більше, щоб зміна клімату відбувалася для нас непомітніше. Кожен повинен намагатися зменшувати свій вуглецевий слід: зменшувати енергоспоживання, уникати користування одноразовими предметами, намагатися споживати енергію з відновлювальних джерел тощо.
А зараз – до роботи!
Перелік матеріалів журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 1, 2025
1. Моніторинг законодавства (грудень – 2024)
2. Сталий розвиток аграрних проєктів: Фонд часткового гарантування кредитів і його стратегія управління екологічними та соціальними ризиками
3. Звіти за 2024 рік до Держстату: важливі нюанси заповнення форм 2-ТП (повітря), 1-екологічні витрати, 1-відходи
4. Ведемо облік інформації про обладнання, що містить контрольовані речовини
5. Декларативний принцип під час здійснення операцій з оброблення відходів: аналіз змін і викликів для бізнесу
6. Тонкощі подачі інформації про стан провадження господарської діяльності у сфері поводження з відпрацьованими мастилами (оливами)
7. Строки подання звітності за формами 7-ГР та 5-ГР: останні зміни та рекомендації
8. Яку інформацію про відходи та пов’язану з ними діяльність слід надавати органам виконавчої влади й органам місцевого самоврядування
9. Про СВАМ у запитаннях і відповідях
10. Вимоги до змісту висновків щодо видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу (внесення змін до нього)
11. Утилізація осаду стічних вод: огляд технологій та обладнання для сушіння осаду за допомогою сонця. Частина 4
12. Нові рекомендації для забезпечення чітких правил підготовки звітів з ОВД щодо об’єктів оброблення небезпечних відходів
13. Подаємо інформацію про стан поводження з відпрацьованими мастилами (оливами)
14. Запитували – відповідаємо: про передачу відходів і перелік суб’єктів господарювання
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»