Вони пройшли шлях від Норвегії до В'єтнаму, побували у Швеції та Данії. Результатом їх розслідування став фільм, що розкриває правду, яку намагається приховати «рибне лобі».
Розслідування вони почали з заходу Норвегії, де в сільській місцевості є багато рибних ферм, які займаються штучним вирощуванням лосося. Журналісти зустрілися з норвезьким активістом, екологом і засновником Союзу охорони природи Норвегії Куртом Оддекалвом, який вважає обурливим факт, який ховається під водами фіордів, передає Ukr.Media.
Курт Оддекалв давно веде війну з господарствами, які штучно вирощують лосось в Норвегії. Він розповів шокуючі подробиці про їхню роботу.
«У Норвегії ситуація з рибами катастрофічна. Риб дуже багато: на такій маленькій фермі вони вирощують по 2 млн особин! Риба хворіє, зараз вже можна говорити про пандемію: некроз підшлункової залози та інфекційна анемія лососевих захопили всю Норвегію. Але це приховують від споживачів», — говорить Курт.
Активіст веде спостереження за великими рибницькими господарствами останні 10 років і тримає їх під контролем, збираючи докази. У нього є записи, на яких видно, як працівники даних рибних ферм ллють у воду сильний пестицид, що володіє нейротоксичною дією.
«Їм самим доводиться носити протигази і захисні костюми, щоб не постраждати від хімікатів для обробки водойм від паразитів, а на таких фермах це не рідкість. У такому лососі можна знайти різні хімічні речовини. Це загрожує отруєнням, і людині таке їсти не можна», — сказав він.
Курт прямо заявляє: «Норвезький лосось — найбільш токсична їжа в усьому світі». Рибальство в Норвегії приносить 4 млрд доларів на рік і займає друге місце після нафти.
Щоб розгадати секрети цих ферм, Курд Оддекалв використовує судно зі шпигунськими елементами. «Дно під фермами вкрите 15-метровими опадами, воно кишить бактеріями — це все залишки від кормів і відходи хімікатів, що додаються для знищення паразитів. Рівень забруднення дуже високий. Токсичні речовини, риб'ячі екскременти... Морське дно повністю знищено, воно як газова фабрика. Бульбашки метану і так далі, а пестициди ідентичні речовинам, які в першу світову войну застосовувалися при газових атаках».
Головна проблема норвезьких рибалок — так звана риб'яча воша, яка, паразитуючи на тілі риби, може вбити її. Морська воша виробляє стійкість до будь-яких видів, тому рибалки застосовують пестициди, ефективність яких набагато вище.
«Це негативно висловлюється на рибі. Так 50% мальків тріски на фермах народжується з мутацією. Вони не можуть закрити рот. Це генна мутація, і щоб вона зникла, в морі повинні прожити 8 поколінь. Людина коли побачить таку рибу, їсти її не захоче, але якщо відрізати голову, то ніхто і не помітить», — сказав він.
Лосось піддається мутації. Він показав, що у свіжого лосося м'ясо руйнується при розтині.
«Цього бути не повинно, м'ясо повинно бути еластичним. Як ви знаєте, у дикого лосося 5-7% жиру, а в штучно вирощеного 15-34% жиру. А в жировій тканині нагромаджуються всі токсини. Відповідно, така риба стає найбільш токсичною в світі», — підкреслив він.
У свою чергу французький токсиколог Жером Рюззен зазначив, що в ході його дослідження слова еколога підтвердилися.
«Дійсно, ступінь забруднення вирощеного лосося дуже висока. Він в 5 разів шкідливіший і токсичніший, ніж будь-які інші продукти. Цих токсинів необхідно уникати, а вживаючи в їжу, ми ризикуємо відчути на собі їх вплив», — сказав він.
Джерело: econews.bei.org.ua
Завжди актуальні матеріали в журналі «Екологія підприємства» |
Придбати видання |
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»