Новини

Повернутися до переліку новин

ТОП-10 запитань-відповідей від менеджерів природоохоронних служб

У редакцію журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» щодня надходять сотні запитань для консультації, від менеджерів природоохоронної діяльності, щодо нагальних робочих питань.

Експерти Професійної асоціації екологів України оперативно надають роз’яснення стосовно поставленої проблеми через сервіс консультацій «ШВИДКА ДОПОМОГА ЕКОЛОГУ». Ставте свої робочі запитання провідним експертам з промислової екології та отримуйте відповіді протягом 3 робочих днів!

У січневому випуску журналу,  експерти надали роз’яснення на ряд питань:

  1. Під час складання форми № 1-екологічні витрати є рядок 342 — чи треба вносити витрати підприємства на збирання, перевезення та утилізацію відходів? Рядок 350 — чи треба вносити витрати на послуги (дослідження) Державної санітарно-епідеміологічної служби України? Рядок 360 — чи треба вносити витрати за договорами зі спеціалізованими організаціями (наприклад, проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами полігону ТПВ)?
  2. Наявна така ситуація, що з об’єкта здійснюється скид очищених господарсько-побутових стоків у водний об’єкт, позначений на карті, мав отримані гідрологічні розрахунки від сектора водагентства. ГДС для скиду розрахований і дотримується, дозвіл на СВК оформлено 2 роки тому і досі є чинним. Однак цього року через зміни в гідрологічному режимі, в посушливий період, періодично зникають інші джерела живлення цього потічка вище за течією, а отже, єдиним джерелом живлення залишається лише випуск (обсяги скиду невеликі, десь 2–3 м3/добу). Екологічна інспекція при перевірці попри наявність всіх дозвільних документів заявляє, що в такому випадку це незаконний скид на рельєф. Чи обґрунтовані такі закиди інспекції? Прогнозується, що за рік, коли закінчиться термін дії дозволу, ситуація погіршиться, і потічок повністю пересохне, тож чи вдасться в такому випадку отримати новий дозвіл на скид? Чи треба буде повністю змінювати схему водовідведення?
  3. У проєкт плану перевірок на 2022 рік орган державного нагляду (контролю) вносить до переліку суб’єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) підприємство і зазначає в графі «ступінь ризику» — високий. Але відповідно до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, підприємство належить до середнього ступеня ризику. 26 жовтня на офіційному бланку керівник підприємства звертається до керівника органу державного нагляду (контролю) із викладеним розрахунком ступеня ризику та вимогою внести зміни до плану перевірок. Лист був зареєстрований в канцелярії органу державного нагляду (контролю) із присвоєнням вхідного органу. Наразі підприємство відповіді не отримало. На сайті Державної регуляторної служби підприємство зазначено в плані перевірок із некоректним за значенням ступеня ризику від провадження господарської діяльності. Які можливі шляхи оскарження або вирішення цієї ситуації?
  4. Наше підприємство новостворене, нещодавно розпочало виробничу діяльність з видобування рудного піску. Умови видобування специфічні, тому що рудний поклад обводнений. Розкривні породи, що знаходяться вище рівня підземних вод — розробляються екскаватором з подальшим транспортуванням порід до відвалу. Розробка обводнених розкривних порід та рудних пісків виконується земснарядом з гідротранспортуванням до гідровідвалу розкривних порід та гідроскладу рудних пісків відповідно. Після відстоювання вода з гідровідвалу та гідроскладу повертається до кар’єрного водоймища та знову використовується для розробки родовища. Підприємством отримано дозвіл на спецводокористування. Для кар’єрного водоймища розраховано водопритік. Чи є об’єктом оподаткування рентною платою обсяг підземних вод (розрахунковий водопритік), залучений тільки до видобування корисної копалини з надр та повертається до кар’єрного водоймища без вилучення води на інші види господарської діяльності?
  5. Державна екологічна інспекція виклала на своєму сайті план перевірок на 2022 рік. Суб’єкт господарювання є у даному плані перевірок із зазначенням переліку структурних підрозділів та їх адресами. Чи має право ДЕІ перевіряти інші підрозділи, не зазначені в плані, в тому числі, щодо виконання попередніх приписів, якщо раніше не було перевірки виконання цих приписів?
  6. У якому законодавчому акті (пункті, статті) йдеться про обов’язок суб’єктів господарювання позначати на картосхемі підприємства місця тимчасового зберігання відходів. Чи стосується це твердих побутових відходів?
  7. Згідно з наказом «Про затвердження Правил експлуатації полігонів побутових відходів» від 01.12.2010 № 435: 1.4. Тверді відходи IV класу небезпеки використовують на полігоні побутових відходів як ізолювальний матеріал у середній та верхній частинах полігону. 3.17. Заповнення робочої карти триває доти, доки ущільнений шар відходів не досягне 2,0–2,5 м. Після цього не пізніше ніж через 3 дні його слід укрити ізолювальним шаром (ґрунту, глини, подрібнених будівельних відходів тощо) завтовшки не менше 20 см. Полігон ТПВ знаходиться у Луганській області. Серед основних ґрунтів — піски. Для розрахунку необхідної кількості пересипки на наступні періоди потрібно придбати ґрунт, в нашому випадку — пісок. Наскільки правомірно використовувати пісок як ізолювальний матеріал. І чи є певна альтернатива закупити інший ізолювальний матеріал, крім того що використовуємо відходи, які підлягають для пересипки, але їх бракує?
  8. Підприємство має розроблені в 2015 та 2019 роках нормативи гранично допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин у поверхневі водні об’єкти (для 4-х випусків зворотних вод). В 2019 році підприємство отримало дозвіл на спеціальне водокористування терміном на три роки, куди увійшли дані нормативи ГДС. Чи можливо в 2022 році знову включити чинні нормативи ГДС в новий дозвіл на спеціальне водокористування? Якщо можливо, то за яких умов? У «Порядку розроблення нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти», затвердженому постановою КМУ від 11.09.1996 № 1100 (зі змінами від 13.12.2017) термін дії нормативів ГДС забруднюючих речовин не встановлено.
  9. Підприємство має намір пробурити свердловину на підприємстві для власних потреб. Надайте, будь ласка, роз’яснення, які необхідні для цього документи?
  10. Підприємство А планує припинити виробництво паливних пелет і все обладнання здати в оренду фізичній особі — підприємцю Б. Дозволи на викиди від стаціонарних джерел при виробництві пелет підприємство А має у складі дозволу, де вказані й інші джерела викиду, які є у власності підприємства. Чи зобов’язане підприємство А корегувати дозвіл на викиди в разі здачі в оренду окремих стаціонарних джерел викиду? Чи повинен ФОП орендар Б отримати дозвіл на викиди? Хто буде платником екологічного податку за здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення? 

Журнал «ECOBUSINESS. ЕКОЛОГІЯ ПІДПРИЄМСТВА» – надійний партнер на шляху до сталого розвитку підприємств.   Готуємо лише прикладні роз’яснення, які допоможуть менеджерам природоохоронної діяльності ефективно працювати з дотриманням чинного законодавства та йти в ногу з часом.

Вже у 2022-му році на вас чекає ще більше актуальних роз'яснень та оновлень. Встигніть подбати про передплату на 2022 рік.


З питань передплати:
0 800 215 522 (безкоштовно в межах України)
+38 066 690 87 10 (WhatsApp, Viber, Telegram)
sales@techmedia.com.ua


Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!