Новини

Повернутися до переліку новин

У Кропивницькому побудують сміттєпереробний завод на місці захоронення радіоактивних відходів

На околиці Кропивницького побудують сучасний сміттєпереробний завод на земельній ділянці площею 10 га, відомій як місце захоронення радіоактивних відходів.

Дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо передачі в оренду на 49 років земельної ділянки по вулиці Аджамській міська рада надала товариству з обмеженою відповідальністю "Екобезпека-К". 

Наразі територія, на якій зведуть сміттєпереробний завод, належить до земель під відкритими розробками, шахтами, кар'єрами, торфорозробками та відповідними спорудами.

Інвестором будівництва виступить хорватська компанія "Tehnix", яка позиціонує себе як лідера в галузі екологічної промисловості, виробника обладнання та машин для захисту навколишнього природного середовища.

За попередніми даними, на сміттєпереробному заводі буде здійснюватися переробка харчових відходів та сортування вторинної сировини. На виході планується отримувати горючу фракцію: RDF-паливо - подрібнене й спресоване у гранули або брикети сміття, яке використовують при опаленні виробництв або ж спалюють у печах цементних і металургійних заводів - 35%, компост - 25% та пресовані матеріали для подальшої переробки (метал, пластик, папір) - 40%.

Розглядається також варіант зведення у комплексі зі сміттєпереробним заводом і сонячної електростанції. Орієнтовно, на підприємстві буде створено 160 робочих місць.

Загальна вартість проекту оцінюється у 17 мільйонів євро.

Передбачається, що сміттєпереробний завод побудують за один рік. Необхідне устаткування надасть компанія-інвестор, а зведення об’єкту фінансуватиме Хорватський банк реконструкції та розвитку (Hrvatska banka za obnovu i razvitak (HBOR).

На даний момент проект рішення пройшов процедуру погодження на постійній депутатській комісії з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

Як відзначив під час сесійного засідання депутат Анатолій Ларін, Кропивницькому надзвичайно потрібен сміттєпереробний завод. 

«Сьогодні існуючий стан полігону твердих побутових відходів викликає неабияке занепокоєння, - каже він. – Будівництво переробного заводу дозволить нам уникнути проблем зі сміттям, які з великими складнощами доводиться вирішувати міській владі у Львові».

Подібний проект компанія "Tehnix" почала цьогоріч втілювати у життя в Черкасах.

Ховатська компанія виступає партнером реалізації проектів у Великобританії, Франції. Норвегії, Греції, Об'єднаних Арабських Еміратах, Болгарії, Швейцарії, Польщі, Білорусі, Люксембурзі, Росії та багатьох інших країнах світу.  

Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!