Вчені з португальського Центру морських і екологічних досліджень MARE виявили новий вид пластикового забруднення — злиплий поліетилен на прибережних каменях, що омиваються океаном. Новий вид забруднення вони назвали пластиковою кіркою (Plasticrust), і фактично це справжнісінька «скельна порода» з пластмаси. Завдяки випадковому відбору проб стало зрозуміло, що за три роки корковий шар покрив приблизно 10 % усіх скель. Він складається переважно з поліетилену.
Пластикова кірка утворюється на тих місцях, де раніше були водорості, якими харчувалися рачки та молюски. Наразі до їхньої травної системи потрапляє пластик, а це руйнує стінки клітин і послаблює захисні властивості організму. До того ж пластик і мікропластик через цих тварин далі поширюватимуться харчовими ланцюжками.
Євросоюз приділяє велику увагу захисту екосистем морів і океанів. Наприклад, у минулому році були прийняті 23 нових зобов’язання щодо захисту світового океану, серед яких — запуск мобільного додатка для моніторингу пластикового сміття в річках та інші заходи з підтримки чистоти в морях.
Фото: sciencedirect.com Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за матеріалами Европульс
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»