Новини

Повернутися до переліку новин

У світі забруднення викопним паливом стало причиною кожної п'ятої смерті

Кожна п'ята смерть - від 18 до 21,5% - щорічно може бути пов'язана з забрудненням викопним паливом, що набагато вище, ніж передбачалося раніше.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Гарвардським університетом у співпраці з UCL, університетом Бірмінгема та Університетом Лестера, опублікованим у журналі Environment Research, передає nv.ua. 

Понад 8 мільйонів людей у всьому світі щорічно вмирають в результаті вдихання повітря, що містить частинки від спалюваного палива, такого як вугілля, бензин і дизельне паливо, які посилюють респіраторні захворювання, приміром, астму, і можуть стати причиною раку легенів, ішемічної хвороби серця, інсультів та ранньої смерті.

Половина тих, хто передчасно помер від зміни клімату, припала на Китай і Індію, інші рівномірно розподілилися між Бангладеш, Індонезією, Японією і США.

«При спалюванні викопного палива утворюються дрібні частинки, що містять токсини, які проникають глибоко в легені, - говорить співавтор і доцент UCL Елоїза Маре (UCL Geography). - Ризик вдихання цих частинок, відомих як PM 2,5, високий – задокументовано».

У регіонах з найбільшою концентрацією забруднення повітря через викопне паливо, включаючи східну частину Північної Америки, Європу і Південно-Східну Азію, спостерігаються найвищі рівні смертності.

До цих пір глобальне дослідження причин глобальної смертності оцінювало загальну кількість смертей щороку на 4,2 мільйона чоловік від усіх зважених у повітрі твердих частинок, включаючи пил, а також дим від лісових та сільськогосподарських пожеж.

У цьому дослідженні, заснованому на даних, репрезентативних для умов 2018 року, підраховано, що тільки викиди викопного палива є причиною смерті 8,7 мільйона чоловік.

Попередні дослідження показали, що в усьому світі забруднення повітря скорочує життя в середньому більш ніж на два роки.

Найгірша ситуація в Азії, де середня тривалість життя скоротилася на 4,1 року в Китаї, на 3,9 року - в Індії і на 3,8 року - в Пакистані. У деяких регіонах цих країн тривалість життя скорочується вдвічі. У порівнянні з іншими причинами передчасної смерті від забруднення повітря щорічно вмирає у 19 разів більше людей, ніж від малярії, у дев'ять разів більше, ніж від ВІЛ/СНІДу, і в три рази більше, ніж від алкоголю.

Джерело: ecotown.com.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!