Новини

Повернутися до переліку новин

Україна взялася за ліквідацію могильника радіоактивних відходів на Кіровоградщині

Міністерство оборони України і Державне агентство з управління зоною відчуження (ДАЗВ), в рамках Трастового фонду НАТО, розпочало ліквідацію могильника радіоактивних відходів (РАВ) «Цибулеве», який розміщений на території військової частини А0981 в селі Цибулеве Кіровоградської області.

Про це під час заходу, присвяченого старту даного проекту, повідомив голова ДАЗВ Віталій Петрук. «Ми вже маємо позитивний досвід впровадження таких проектів в Україні за підтримки НАТО. Два роки тому спільними зусиллями ми очистили «Вакуленчук» у Житомирській області від РАВ. Тепер ми беремося за новий об'єкт у Кіровоградській області. Для нас важливо продовжувати роботу в цьому напрямі, тому що такі проекти допомагають зменшити вплив радіонуклідів на навколишнє середовище і поліпшити загальний стан радіаційної безпеки в Україні», - зазначив він.

Петрук додав, що вартість проекту становить 1,5 млн євро і термін його реалізації - 18 місяців. Кошти для реалізації проекту надає Німеччина. Петрук уточнив, що НАТО буде відповідальним за всі аспекти управління проектом, а ДАЗВ займатиметься роботами по поводженню з РАВ.

Голова Держагентства повідомив, що проект реалізовуватиметься в три етапи:

  • радіаційне обстеження об'єкта;
  • попередня обробка РАВ, їх вилучення, кондиціювання, пакетування в відповідні контейнери і транспортування до місць поховання;
  • рекультивація території об'єкта і відновлення території до свого початкового стану.

Також Петрук додав, що є ще 5 могильників РАВ на території військових об'єктів України, крім «Вакуленчукап, проект з ліквідації якого був успішно завершений у 2017 році. З них два об'єкти перебувають в анексованому Криму, а один на окупованій території Донбасу.

Джерело: УНІАН

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!