Новини

Повернутися до переліку новин

Укртрансгаз почав виробляти електроенергію від сили потоку газу

ПАТ "Укртрансгаз" почав виробляти електроенергію від сили потоку газу, ввівши турбогенераторну установку у технологічну схему газорозподільної станції No7.

Проект реалізували спеціалісти філії Управління магістральним газопроводом "Харківтрансгаз" на території Дніпропетровського проммайданчика Запорізького лінійного виробничого управління магістральних газопроводів, передає Укртрансгаз.

"Під час утилізації надлишкових газів на вході в турбогенераторну установку і на виході є проходження потоку газу через лопаті турбогенератора, де утворюється крутний момент, що передається на вал генератора, який виробляє електричну енергію, - пояснює головний енергетик філії УМГ"Харківтрансгаз" Ігор Коваленко. – Вироблена електроенергія розподіляється через розподільний пристрій і використовується на власні потреби газорозподільної станції, через яку постачається газ для споживачів правого берега міста Дніпра, турбогенераторної установки та газокомпресорної станції "Краснопілля"».

Після проведення технічної наради та дослідно-експериментальної експлуатації турбодетандерної установки було прийнято оптимальні технічні параметри для її роботи, що дозволило додатково відмовитись від використання природного газу на роботу установок підгріву транспортованого блакитного палива, зазначає Ігор Коваленко. 

"Новації не вплинули на якість природного газу, який регламентується вимогами Кодексу ГТС, - наголошує фахівець. - Для більш ефективного використання турбодетандерної установки та завантаження вільних потужностей цієї установки під час реконструкції котельні компресорної станції "Краснопілля" було реалізовано проект з встановлення електричного котла потужністю 50 кВт, що дозволило економити паливний газ для підігріву теплоносія".

За словами Ігоря Коваленко, протягом опалювального сезону турбогенераторна установка дозволила заощадити близько одного мільйона гривень.

Джерело: ecotown.com.ua

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Екологія підприємства»
Придбати видання

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!