Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час засідання Уряду України наголосив, що прийняття ЗУ «Про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему» дозволить: затвердити єдиний документ, який координуватиме зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему; сприятиме створенню умов для захисту наступних поколінь від дії іонізуючого випромінювання та радіоактивних речовин.
Термін виконання першочергових заходів щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, запланованих на 2009-2012 роки згідно із Законом України від 15 січня 2009 р. № 886-VI «Про Загальнодержавну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему», вичерпано, за словами Міністра
«Процес зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему є досить тривалим і відбуватиметься протягом кількох десятиліть. Саме тому для забезпечення безумовного виконання запланованих робіт до 2065 року і бюджетного фінансування цієї діяльності до 2020 року необхідно внести зміни до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему», – пояснив Остап Семерак.
Загальнодержавна програма визначає основні етапи заходів, які необхідно виконати до 2020 року включно. Так, в 2015 року розпочато виконання етапу остаточного закриття та консервації, що планується завершити у 2028 році.
За словами Остапа Семерака, прийняття ЗУ «Про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему» дасть можливість у 2017-2020 роках виконати основні заходи. Зокрема: 1)розпочати роботи з консервації блоків 1, 2, 3; 2)ввести в експлуатацію СВЯП-2 і розпочати роботи з перевезення відпрацьованого ядерного палива зі СВЯП-1; 3)вивести з експлуатації водойму-охолоджувач; 4)завершити демонтаж машинного залу першої черги ЧАЕС; 5)завершити будівництво НБК; 6)створити умови безпечного зберігання пошкодженого ядерного палива та інші роботи.
Джерело: редакція журналу «Екологія підприємства»
Придбати журнал «Екологія підприємства» Придбати вигідний комплект журналів Придбати електронний журнал «Екологія підприємства» |
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»