Новини

Повернутися до переліку новин

Урядовий комітет схвалив важливий для України законопроект про енергетичну ефективність будівель

30 червня 2016 року Урядовий комітет з питань європейської, євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку під головуванням Віце-прем'єр-міністра із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе схвалив проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель».

Законопроект розроблено Держенергоефективності спільно з Мінрегіоном на виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік та зобов’язань за договором про заснування Енергетичного співтовариства.

«Нарешті сьогодні схвалено важливий законопроект, який дозволить створити необхідні правові умови та запровадити інформаційні інструменти і фінансові стимули для ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів у житлових та громадських будівлях», — прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що одним із важливих зобов’язань України, як повноправного члена Енергетичного співтовариства, є імплементація у національне законодавство вимог Директиви 2010/31/ЄС «Про енергетичну ефективність будівель».

«У межах виконання взятих на себе Україною зобов’язань відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом сьогодні зроблено значний крок до підвищення рівня енергетичної ефективності будівель відповідно до оновленого законодавства ЄС», — підкреслив Голова Агентства та додав,що метою цього законопроекту є створення умов для скорочення споживання енергії в будівлях.

Так, у законопроекті визначено:

• основні засади державної політики у сфері енергетичної ефективності будівель;
• порядок та умови визначення енергетичної ефективності будівель, встановлення мінімальних вимог до неї;
• механізми залучення коштів на впровадження енергоефективних заходів та інструменти гарантування фінансування заходів із підвищення рівня енергетичної ефективності будівель;
• особливості розроблення національних планів щодо збільшення кількості будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії.

Також проектом Закону передбачено створення відкритих баз даних, а саме: сертифікатів та виконавців сертифікації енергетичної ефективності будівель, а також звітів про результати обстеження систем опалення, гарячого водопостачання та кондиціонування будівель.
Реалізація норм законопроекту дасть змогу громадянам, бюджетним установам та підприємцям значно заощаджувати на оплаті за спожиті енергетичні ресурси та комунальні послуги, що сприятиме підвищенню енергетичної незалежності держави.

Джерело: Урядовий портал

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!