Новини

Повернутися до переліку новин

Усі річки світу забруднені лікарськими відходами, які спричиняють зміни у рибах

Річкові системи в усьому світі забруднені відходами лікарських засобів. Дослідники Інституту освіти у сфері водних ресурсів з Нідерландів виявили негативні для довкілля наслідки від подібних відходів.  

Якщо тенденції збережуться, то обсяг фармацевтичних відходів у водних шляхах може зрости на дві третини до 2050 року, - повідомляє ZIK.

«Значна частина прісноводних екосистем потенційно загрожена через високу концентрацію фармацевтичних препаратів», – зазначив Франческо Бреголі, дослідник Інституту освіти у сфері водних ресурсів, Делфт, Нідерланди, та лідер міжнародної команди, яка розробила метод відстеження забруднення через лікарські засоби.

Велика кількість препаратів – анальгетиків, антибіотиків, гормонів, антигістамінних препаратів – виявлена у небезпечних кількостях для дикої природи.

Наприклад, ендокринні деструктори спричинили зміни у рибах та амфібіях.

Бреголі та його команда використали поширений протизапальний препарат диклофенак як приклад для оцінки присутності та поширення інших лікарських засобів у прісноводних екосистемах.

Як Європейський Союз, так і Управління з охорони навколишнього середовища США виявили, що диклофенак становить загрозу довкіллю.

Більш як 10 000 км річок в усьому світі мають концентрації диклофенаку, що перевищують 100 нанограм на літр, - такий висновок нового дослідження.

«Викиди диклофенаку подібні до тисячі інших фармацевтичних препаратів та продуктів особистої гігієни», – сказав Бреголі.

Глобальне споживання диклофенаку досягає 2400 тонн на рік. Кілька сотень тонн залишаються у побутових відходах, і лише невелика частка – близько 7% – відфільтровується очисними спорудами.

Ще 20% поглинається екосистемами, а решта потрапляє в океани.

Бреголі та його команда розробили комп’ютерну модель, щоб спрогнозувати поточне та майбутнє забруднення фармацевтичними препаратами на основі таких критеріїв як щільність населення, каналізаційні системи та продажі лікарських препаратів.

Вони порівняли результати з даними, зібраними з 1400 місць в усьому світі, де проводилися заміри токсичності диклофенаку: інформація переважно надходила з Європи та Північної Америки.

У більшості країн Латинської Америки, Африки та Азії рівень забруднення може бути значно вищим, адже там очищається менше чверті стічних вод, а технології не можуть відфільтрувати більшість фармацевтичних препаратів.

«Розв'язати проблему лише технологією не вдасться», – повідомив Бреголі.

«Нам потрібно значне скорочення споживання», – заявив він.

В інших дослідженнях, представлених на конференції, вчені встановили, що стрімке розширення каналізаційних систем у великих міських районах різко підвищило забруднення річок, оскільки значна їх частина адекватно не очищається.

«У 2000 році стічні води стали джерелом забруднення близько 50% річок у світі», – сказала Марина Строкаль, вчений з Вагенінгенського університету Нідерландів. «До 2010 року стічні води стали джерелом забруднення майже всіх річок у всьому світі», – виснувала вона.

Джерело: журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!