В Україні збираються провести моніторинг стану полігонів та сміттєзвалищ та оцінити поточний стан ресурсів країни у поводженні з відходами. Крім того, планується розробити національну стратегію поводження з відходами.
Про це йшла мова на засіданні робочої групи зі створення Наглядового комітету з розробки національної стратегії поводження з відходами. Створення такого комітету ініціював Кабмін, пояснили в Мінекономрозвитку.
Учасники засідання зазначили, що реформа системи поводження з відходами спричинена вкрай незадовільним становищем у цій галузі. Сьогодні в Україні фактично відсутня точна інформація щодо обсягів відходів, кількості полігонів, сміттєзвалищ, наявних ресурсів з переробки тощо. Також не побудована інфраструктура з роздільного збору, сортування та утилізації твердих побутових відходів, і, як наслідок, низький рівень перероблення й утилізації та, водночас, високий рівень їх захоронення (у 2014 році захоронено на полігонах 96,4% ТПВ).
Не меншою проблемою є відсутність культури
поводження з побутовими відходами.
З метою комплексного вирішення проблем у цій сфері учасники зустрічі попередньо погодили проект Меморандуму щодо співпраці у побудові в Україні ефективної сучасної системи поводження з відходами. Серед головних цілей меморандуму – провести моніторинг стану полігонів та сміттєзвалищ та оцінити поточний стан ресурсів України у поводженні з відходами. Крім того, сторони об’єднають зусилля для розробки національної стратегії поводження з відходами.
На основі національної стратегії буде доопрацювано рамковий закон про відходи, який стане основою для розробки регуляторних документів для кожного з типів вторинної сировини.
Довідка
До складу Наглядового комітету увійшли:
заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов;
заступник Міністра - керівник апарату Міністерства екології та природних ресурсів Світлана Коломієць;
заступник Міністра з питань європейської інтеграції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та
житлово-комунального господарства Роман Чуприненко;
старший менеджер департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР Сергій Масліченко;
директор Програми «зеленої» економіки, що фінансується Урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Дагмар Ецер.
Джерело: zib.com.ua
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»