Новини

Повернутися до переліку новин

В Україні 80% тендерів по утилізації небезпечних відходів виграють компанії, які викидають сміття у лісосмугу

Близько 80% тендерів з утилізації небезпечних відходів в Україні виграють посередники, які викидають сміття у лісосмугу.

Як заявив голова Асоціації утилізаторів небезпечних відходів Кирило Косоуров, в країні відсутній державний контроль за утилізацією токсичних речовин.

«Посередники не мають ліцензій на знешкодження небезпечних відходів — вони лише збирають та перевозять їх, а тендери виграють за рахунок демпінгу під час торгів, — пояснює фахівець. — Ми виявляли такі ситуації, коли компанії мали договір з утилізатором з розрахунком 8–12 грн за кожну одиницю, але під час тендеру ціну за послуги занижували у 2,5 рази».

Вартість утилізації однієї ртутьвмісної лампи не може бути менше 3 грн, наголосив Кирило Косоуров.

«Найдорожча переробка коштує від 8 до 12 грн за одну лампу, є ще так звані «бетономішалки», в яких нейтралізація ртутних ламп і їх парів відбувається простою хімічною реакцією — технологія не високотехнологічна і така утилізація коштує від 3 до 6 грн, — пояснює він. — Все що нижче, то аналізуючи витрати на персонал, на витратні матеріали, там прибутку для інвестора не буде і, швидше за все, лампи потраплять у лісосмугу або в якусь яму».

Еколог Тетяна Лампіка на своїй сторінці у Facebook назвала п’ять компаній, де ціна за утилізацію ртутних ламп явно нижче собівартості робіт.

«Вартість утилізації ртутних ламп можна побачити по тендерам: ПАО «МГОК» Марганець — 3,24 грн/шт, ПАО «НЗФ» Нікополь — 2 грн/шт, ПАО «ЗФЗ» Запоріжжя — 2,5 грн/шт, ПАО «ПГОК» Покровськ — 2,5 грн/шт, ТОВ МА «Днепропетровск» — 3 грн/шт., — говорить вона. — За таку ціну не можна знешкодити такі відходи — як результат приблизно 10 тисяч штук люмінесцентних ламп, скинуть в балку», — написала вона.

Джерело: www.unn.com.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!