Новини

Повернутися до переліку новин

Вчені порахували вагу пластикового сміття в Середземному морі

Екологія у світі погіршується — група дослідників із Греції змоделювала процес потрапляння пластикових відходів у Середземне море.

Виявилося, що в цей час у курортному регіоні плаває близько 3 тис. 760 тонн пластику. Дослідження було опубліковане в журналі Frontiers in Marine Science.

Вчені зазначають, що через густонаселену берегову лінію і величезну кількість туристів Середземне море вважається «гарячою точкою забруднення пластиком». Одночасно з цим Греція має високий рівень різноманіття флори і фауни, що робить природу вразливою перед забрудненням.

Дослідники з Грецького центру морських досліджень відстежили шляхи й кінцеву долю сміття за період із 2010 по 2017 рік. Виявилося, що загальний річний «вступ» пластмас у море становить приблизно 17 тис. 600 тонн, з яких 3 тис. 760 тонн зараз знаходяться у воді. Із загальної кількості 84% виявляються на пляжах, а решта 16% потрапляють у товщу води або осідають на морському дні.

Пластикове сміття небезпечне не тільки саме по собі, а й через мікропластмасу, яка відділяється від пляшок та інших предметів із часом. На сьогодні вчені знаходять сліди мікропластику в тканинах багатьох морських тварин, проте досі невідомо, наскільки шкідливий вплив такого забруднення.

Джерело: racurs.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!