21 квітня увійшло в історію Великобританії як день, коли вперше з кінця XIX століття країна не використовувала електроенергію вироблену з вугілля. За даними британської Національної мережевої компанії це поворотний день в програмі поетапної відмови від використання вугілля до 2025 року, пише ВВС.
Через податок на шкідливі викиди вугільні електростанції стали економічно невигідними, тому Великобританія переходить на відновлювані джерела енергії – сонячну і вітрову, щоб повністю відмовитися від вугілля до 2025 року.
Зараз у країні продовжують видобувати вугілля у кількох кар’єрах, однак остання глибока 800-метрова вугільна шахта (в Йоркширі, що на півночі Англії) закрилася у 2015 році. Минулого року фахівці Всесвітнього фонду дикої природи та інших організацій підготували доповідь. Вчені підрахували, що вугільні електростанції в Європі щороку спричиняють 23 тисячі передчасних смертей. Від забрудненого повітря страждають не лише люди, що живуть неподалік вугільних електростанцій, а й мешканців сусідніх країн.
Станом на кінець 2015 року в ЄС працювали 280 вугільних електростанцій. Частка електроенергії, виробленої з вугілля, у 2015-му становила 24%. Щороку вона скорочується, хоча такі країни як Польща і Чехія не планують повністю відмовитися від цього виду електроенергії.
Джерело: ecotown.com.ua
Завжди актуальні матеріали в журналі «Екологія підприємства» |
Придбати видання |
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»