Новини

Повернутися до переліку новин

Відновлено роботи з будівництва заводу з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ) на ЧАЕС

На промисловому майданчику ЧАЕС відновлено роботи з будівництва заводу з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ), який призначений для переробки відходів з ЧАЕС.

За інформацією ДСП «ЧАЕС», під час експлуатації заводу будуть перероблятися рідкі радіоактивні відходи, які накопичились за час експлуатації та ті, що утворилися в процесі зняття з експлуатації ЧАЕС. У свою чергу, Голова ДАЗВ Віталій Петрук повідомив: «Зараз рідкі радіоактивні відходи, а їх більше 20 000 куб. м зберігаються в існуючих сховищах, які є на промисловому майданчику ЧАЕС. Після переробки на заводі, вони будь упаковані і відправлені на довготривале зберігання на комплекс «Вектор».

ЗПРРВ розрахований на переробку РРВ протягом 20–річного періоду. Його мінімальна проектна потужність — 2500 куб. м. необроблених РРВ на рік.

У 2014 році на заводі було проведено комплексні активні випробування та отримано окремий дозвіл на експлуатацію ЗПРРВ за умови отримання сертифіката Державної архітектурно-будівельної інспекції.  Однак, для отримання такого сертифіката необхідно виконати додаткові роботи у зв’язку з введенням в Україні нових будівельних норм, зокрема,  з реконструкції систем протипожежного захисту та блискавкозахисту, а також зовнішнього утеплення будівлі ЗПРРВ. Виконання вказаних робіт фінансуватиметься з коштів Держбюджету України.

7 серпня 2017 за результатами відкритих торгів було укладено договір з підрядником на виконання зазначених робіт. Весь обсяг робіт розділено на два пакети. Виконання першого пакету  заплановано завершити до кінця 2017 року, що дозволить ввести об'єкт в експлуатацію і почати переробку рідких РАВ на проммайданчику ДСП «ЧАЕС». Завершення всього обсягу робіт за вказаним договором заплановано на травень 2018 року.

У № 10 журналу «Екологія підприємства» читайте спецвипуск — ТОП-50 запитань відповідей у галузі поводження з відходами.

Джерело: menr.gov.ua

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Екологія підприємства»
Придбати видання

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!