Наприкінці грудня 2016 в Українському кризовому медіа-центрі пройшла прес-конференція «Відновлювана енергетика у 2016 році: чого більше — зрад чи перемог?», учасники якої підбили підсумки року у галузі відновлюваної енергетики.
Під час обговорення експерти розглянули такі ключові питання:
— Як скорочується споживання енергоресурсів в Україні?
— Чи буксує відновлювана енергетика в Україні?
— Як прискорити використання тепла з альтернативних джерел енергії?
— Чи потрібен Україні конкурентний ринок тепла?
— Ключові рішення парламенту у 2016 році: «зарах» чи «незарах» депутатам?
— Як впроваджуються проекти з використання відновлюваних джерел по всій країні: досвід компаній.
«Наше завдання — створити на законодавчому рівні такі умови, за яких інвестор отримає гарантії повернення своїх інвестицій у «зелені» проекти, а споживачам буде вигідно переходити на «чисті» джерела енергії», — зауважив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Він також розповів про законопроект № 4334 щодо стимулювання розвитку виробництва тепла з альтернативних джерел. Його мета — стимулювати заміщення газу місцевими видами палива і для цього надати органам місцевого самоврядування право встановлювати тарифи на тепло з альтернативних джерел на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу для потреб бюджетних установ та населення.
Законопроект дозволить інвестору, який планує встановити твердопаливну котельню, отримати чітко визначені на законодавчому рівні тарифи на тепло «не з газу». Це і буде тією гарантією, на яку чекають інвестори, особливо закордонні. Адже вони зможуть наперед розрахувати рентабельність свого проекту та розуміти, наскільки вигідно його впроваджувати».
Про інші досягнення України в національному та міжнародному енергетичному просторі читайте незабаром на сторінках лютневого номера «Екології підприємства».
Джерело: редакція журналу «Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»